В адміністративних правовідносинах обов’язково присутня сторона, що здійснює публічно-владні управлінські функції. Адміністративні спори здебільшого виникають з приводу дій/ бездіяльності/ рішень органів державної влади та місцевого самоврядування, посадовців/ службовців цих органів. Все це з юридичної точки зору суб’єкти владних повноважень.

 

Адміністративний адвокат – це фахівець, що спеціалізується на представництві інтересів фізичних та юридичних осіб при досудовому та судовому розв’язанні спорів з суб’єктами владних повноважень.

 

В команді професіоналів юридичної фірми Astarta є такі фахівці. Тому ми готові в будь-який момент надати необхідну правову допомогу у тих випадках, коли йдеться про адміністративні справи. Наші послуги включають супровід процесу вирішення спорів у місцевих/ апеляційних адміністративних судах Києва та консультації клієнтам з різних куточків країни у віддаленому режимі.

 

Адміністративні справи - Астарта 

Законодавча база

Врегулювання суперечностей між суб’єктами адміністративних правовідносин відбувається на підставі положень Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) та деяких інших нормативно-правових актів.

 

В статті 268 КУпАП зазначається про те, що особа у випадку накладення адміністративного стягнення чи інших видів притягнення до відповідальності вправі здійснювати ряд кроків на свій захист. Серед таких кроків – звернення до адвоката по адміністративних правопорушеннях за підтримкою.

 

Адміністративні справи в нашій країні розглядаються:

  •   В досудовому порядку шляхом подачі скарги у вищий за підпорядкуванням орган державної влади

 

  •   В судовому порядку шляхом подачі позову про оскарження дій/ бездіяльності/ рішень суб’єкта владних повноважень

 

Серед завдань адміністративного судочинства законодавство закріплює справедливе, неупереджене, своєчасне врегулювання спорів у сфері публічно-правових відносин. До адміністративного суду може звернутися будь-яка особа, котра вважає порушеними свої права внаслідок дій/ бездіяльності/ рішень представників органів державної влади чи місцевого самоврядування.

 

Особливості юридичної підтримки

Принциповим моментом стосовно ефективності врегулювання деяких адміністративних спорів є строки. Наприклад, постанова про адмін. правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів з часу вручення. Аналогічний термін відводиться на оскарження актів перевірок та рішень ДФС стосовно суб’єктів підприємницької діяльності.

 

Для того, щоб адвокат з адміністративних справ міг застосувати весь спектр законних механізмів розв’язання проблеми, до нього необхідно звернутися вчасно, без зволікань.

 

Кожна адміністративна справа пов’язана з аналізом документації. Але деякі ситуації додатково потребують ще й обрахунків. Приміром, йдеться про пенсійні справи та соціальні справи. У разі подачі заяви до суду значення має коректний та обґрунтований розрахунок ціни позову.

 

Юристи нашої компанії готові прийти вам на допомогу! А ви зі свого боку не зволікайте зі зверненням, якщо виникла така потреба!