Поняттям «майно» в цивільному законодавстві охоплюються речі, сукупність речей, а також права та обов’язки стосовно цих речей. Підставами виникнення майнових правовідносин є належність, використання і перехід майна від одного суб’єкта до іншого.

 

Майнові права нерідко стають предметом спорів між такими суб’єктами, як фізичні і юридичні особи, держава, територіальні громади. В ряді випадків у розв’язанні таких суперечностей стає на заваді наявність сімейних та родинних зв’язків між сторонами. Нашарування емоційного сприйняття ситуації заважає дійти до консенсусу і заводить ситуацію у глухий кут. Класичні приклади тому – поділ майна між подружжям після розлучення та розподіл спадщини між близькими родичами.

 

Фахівці юридичної фірми Astarta готові прийти на допомогу навіть у найскладніших правових ситуаціях. Ми ретельно та об’єктивно проаналізуємо обставини, у які потрапив клієнт, а після цього надамо пораду щодо варіантів розв’язання проблеми.

 

Досвідчений адвокат з майнових спорів нашої компанії зможе надати вам консультацію навіть у тому випадку, якщо ви знаходитесь не в Києві. Ви можете надіслати нам за допомогою електронної пошти чи месенджерів документи на експертизу, також ви можете поспілкуватися з нашим юристом за допомогою відеозв’язку або телефоном. При цьому вартість наших послуг в достатній мірі прийнятна для будь-якого українського громадянина.

 

Майнові спори - Астарта 

Законодавчі аспекти

Ключовим нормативно-правовим актом, що врегульовує взаємовідносини суб’єктів стосовно прав на майно, є Цивільний кодекс України (ЦКУ). В ряді випадків адвокат з майнових спорів звертається також до положень Сімейного кодексу, деяких інших чинних законів.

 

Значущою категорією в контексті розгляду спорів з приводу майна є право власності. Йому присвячений розділ І книги третьої ЦКУ. В статтях 316 – 319 визначається поняття, зміст та особливості здійснення права власності. Йдеться про володіння, користування і розпорядження майном в комплексі. Необхідно підкреслити: правом власності майнові (речові) права не обмежуються. Серед прикладів інших речових прав – право володіти/ користуватися чужим майном (оренда).

 

Досудове та судове розв’язання спорів

Юрист з майнових спорів нашої компанії приходить на допомогу у наступних ситуаціях:

  •   Визначення права власності
  •   Нанесення шкоди майну
  •   Поділ майна (між подружжям після розлучення, між спадкоємцями)
  •   Виділ частки в натурі зі спільної власності (земельної ділянки, житлового будинку чи квартири)
  •   Повернення майна з чужого незаконного володіння
  •   Стягнення заборгованості
  •   Усунення перешкод в користуванні майном

 

Але це лише невеликий витяг з переліку тих питань, з якими нам доводиться працювати.  Майнові спори – це дуже велика за обсягом категорія справ із різними можливостями для вирішення.

 

В пріоритетному порядку юрист з майнових спорів розглядає варіант розв’язання проблеми без подачі позову до суду. Подібним чином ціна врегулювання спору значно нижча, ніж за умов несення витрат на судовий процес. Законодавством передбачається можливість вирішення майнових спорів шляхом укладення договору за взаємною згодою сторін. Наприклад, подібна угода може бути укладена між подружжям або між спадкоємцями стосовно поділу майна.

 

У разі судового розгляду майнових спорів підтримка адвоката полягає у коректній розробці процесуальних документів, представництві інтересів клієнта під час судових засідань, а згодом – у супроводі виконавчого провадження по рішенню суду.

 

Скористайтесь нашим фаховим досвідом та неупередженою оцінкою ситуації! Це вагомі фактори досягнення успіху у вирішенні спору!