Інститут представницького народовладдя в нашій державі проходить непростий шлях становлення. Україна продовжує лишатися країною, що не має остаточно сформованого виборчого законодавства. Доля кандидата на виборах залежить від дуже великої кількості чинників. Ті чи інші дії, заходи з агітації, розпоряджання коштами можуть тлумачитись опонентами як незаконні. Хоча хороший юрист здатен довести, що ніяких порушень закону насправді не відбувалося.

Юридична фірма Astarta надає фахові послуги з супроводу виборів. Наша команда готова приступити до роботи на будь-якому етапі передвиборчої кампанії. Залучення фахівців дозволяє клієнтам здобути впевненість у коректному оформленні документів, своєчасно отримувати консультації стосовно алгоритму дій у кожній конкретній ситуації, відстоювати інтереси у разі спорів, ефективно протидіяти чорному PR.

 

Законодавче підґрунтя

Правовий супровід виборчих кампаній здійснюється з дотриманням положень Конституції та закону №4061-VІ «Про вибори народних депутатів» від 17 листопада 2011 р. Водночас виборчий процес врегульовується нормами адміністративного, цивільного, кримінального, фінансового права.

Вирішальну роль в ефективності допомоги клієнту відіграє практичний досвід наших юристів з супроводу передвиборчих кампаній. Працювати доводиться в умовах швидкого реагування на зміну обставин, коли на пошуки необхідного правового інструменту просто немає часу. Про цей інструмент (правову норму) потрібно знати заздалегідь, щоб влучно використати у конкретному контексті.

 

Напрями діяльності

 Юридичний супровід виборчої кампанії охоплює наступні вектори роботи:

  •   «Технічна» діяльність

Збір та підготовка документації для реєстрації виборчих списків/ кандидата, контроль операцій з коштами, оформлення звітності та договорів зі ЗМІ.

 

  •   Консультування

Надання роз’яснень стосовно законодавчих вимог самим кандидатам, довіреним особам, спостерігачам, членам виборчкомів, представникам передвиборчих штабів, політтехнологам.

  •   Участь у розв’язанні спорів

Написання скарг та позовних заяв до суду у разі порушення законодавства, відмови у реєстрації, протиправних дій опонентів, дій/ бездіяльності членів виборчкомів, а також участь у судових засіданнях по розгляду відповідних справ.

  •   Представництво у виборчкомах та органах державної влади

Безпосередня присутність під час засідань ДВК, ОВК, ЦВК, швидке реагування на порушення прав/ інтересів клієнта.

  •   Захист в кризових ситуаціях

Представлення інтересів клієнта у разі арешту, обшуку, під час допиту.

 

Особливості надання послуг

Територіально офіс нашої юридичної компанії знаходиться в місті Києві. Проте завдяки сучасним засобам зв’язку багато питань можна розв’язувати у дистанційному режимі. Передусім, нами надаються юридичні консультації стосовно участі у виборах.

Клієнти на консультаціях запитують:

  •   Як правильно організувати передвиборчий штаб?
  •   Які повноваження має юрист як учасник команди штабу?
  •   Чому кандидатам відмовляють в реєстрації?
  •   Як правильно вести передвиборчу бухгалтерію?
  •   Які механізми захисту репутації суб’єктів виборів застосовуються юристами?

Звертайтеся для юридичного супроводу виборчої кампанії до фахівців! Отримайте можливість уникнути помилок та зміцнюйте свої позиції з-поміж конкурентів!