Юридичний супровід виборчої кампанії

Інститут представницького народовладдя в нашій державі проходить непростий шлях становлення. В січні 2020 року набув чинності Виборчий кодекс України, який унормував проведення  виборів всіх рівнів в Україні і став абсолютно новим документом навіть для юристів, які мають великий досвід проведення виборчих кампаній в Україні. Доля кандидатів та політичних партій, які висувають кандидатів на виборах залежить від дуже великої кількості чинників і нове законодавство стало додатковим викликом під час проведення виборчої кампанії. Новий виборчий кодекс поставив багато питань щодо форми та способу проведення виборчих кампаній, порядку висування кандидатів, їх реєстрації, здійснення агітації, формування виборчого фонду, звітування про використання коштів під час виборів та багато інших питань. Без залучення до участі у виборчій кампанії фахових юристів,  ті чи інші дії кандидатів, партій, заходи з агітації, розпоряджання коштами можуть тлумачитись опонентами як незаконні. Хоча хороший юрист здатен довести, що ніяких порушень закону насправді не відбувалося.

Юридична фірма Astarta надає фахові послуги з супроводу виборів. Наша команда готова приступити до роботи на будь-якому етапі передвиборчої кампанії. Залучення фахівців дозволяє клієнтам здобути впевненість у коректному оформленні документів, своєчасно отримувати консультації стосовно алгоритму дій у кожній конкретній ситуації, відстоювати інтереси у разі спорів, ефективно протидіяти чорному PR.

Вирішальну роль в ефективності допомоги клієнту відіграє практичний досвід наших юристів з супроводу передвиборчих кампаній. Працювати доводиться в умовах швидкого реагування на зміну обставин, коли на пошуки необхідного правового інструменту просто немає часу. Про цей інструмент (правову норму) потрібно знати заздалегідь, щоб влучно використати у конкретному контексті.

 Напрями діяльності

 Юридичний супровід виборчої кампанії охоплює наступні вектори роботи:

  •   «Технічна» діяльність

Збір та підготовка документації для реєстрації виборчих списків/ кандидата, контроль операцій з коштами, оформлення звітності та договорів зі ЗМІ.

  •   Консультування

Надання роз’яснень стосовно законодавчих вимог субєктам та учасникам виборчого процесу: партіям, які висувають кандидатів в депутати, самим кандидатам, довіреним особам, спостерігачам, членам виборчкомів, представникам передвиборчих штабів, політтехнологам, тощо.

  •   Участь у розв’язанні спорів

Написання скарг та позовних заяв до суду у разі порушення законодавства, відмови у реєстрації, протиправних дій опонентів, дій/ бездіяльності членів виборчкомів, а також участь у судових засіданнях по розгляду відповідних справ.

  •   Представництво у виборчкомах та органах державної влади

Безпосередня присутність під час засідань ДВК, ТВК, ОВК, ЦВК, швидке реагування на порушення прав/ інтересів клієнта 

Особливості надання послуг

Територіально офіс нашої юридичної компанії знаходиться в місті Києві. Проте завдяки сучасним засобам зв’язку багато питань можна розв’язувати у дистанційному режимі. Передусім, нами надаються юридичні консультації стосовно участі у виборах.

Клієнти на консультаціях запитують:

  •   Як правильно організувати роботу передвиборчого штабу?
  •   Які повноваження мають субєкти виборчого процесу?
  •   Чому кандидатам відмовляють в реєстрації?
  •   Як прваильно проводити агітаційну кампанію?
  •   Як правильно вести передвиборчу бухгалтерію?
  •   Які механізми захисту репутації суб’єктів виборів застосовуються юристами?

Звертайтеся для юридичного супроводу виборчої кампанії до фахівців! Отримайте можливість уникнути помилок та зміцнюйте свої позиції з-поміж конкурентів!