Участь у виборах вимагає від кандидата готовності до виникнення найрізноманітніших проблем правового характеру. Опоненти намагаються ускладнити життя кандидату скаргами або/ і позовами до суду, зверненнями до правоохоронних органів. Навіть якщо подібні кроки не мають достатніх обґрунтувань, вони все одно створюють навколо особи, що хоче здобути виборну посаду, негативний імідж.

 

Юридична фірма «Astarta» в місті Києві серед переліку послуг у галузі виборчого права здійснює захист інтересів кандидата при виникненні спорів та за інших обставин, що несуть в собі ризики настання негативних правових наслідків, включно – притягнення до адміністративної/ кримінальної відповідальності. Фахівці компанії також готові працювати в напрямку запобігання виникненню проблемних ситуацій. Зокрема, йдеться про забезпечення відповідності закону агітаційної кампанії кандидата.

 

Особливості надання юридичної допомоги при виборчих спорах

 Згідно зі статтею 94 закону України № 595-VIII «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 р. та ст. 108 закону № 4061-VI «Про вибори народних депутатів» від 17 листопада 2011 р. кандидат у депутати/ претендент на посаду міського голови – в переліку «суб’єктів оскарження». Йдеться про застосування процедури подання скарги до виборчої комісії або позову до суду стосовно дій/ бездіяльності/ рішення кандидата.

 

Строки розгляду скарг виборчкомами досить стислі. В день виборів процедура оскарження має бути реалізована до закінчення голосування. Терміни розгляду подібних позовних заяв судом теж невеликі. Судова інстанція має винести рішення у справі, що пов’язана з виборчим процесом, у дводенний строк після надходження відповідної позовної заяви.

 

Захист інтересів кандидата у виборчих комісіях та/ або в суді здійснюється на засадах оперативності в зборі доказів та підборі контраргументів. Подібна швидка реакція на дії опонентів стає можливою при повному заглибленні юриста у справи свого кандидата. Ми радимо замовляти комплексний супровід виборчої кампанії. Подібним чином можна якнайефективніше відпрацювати порядок захисту інтересів клієнта.

 

Дифамаційні спори у виборчому процесі

 Нерідко захист інтересів кандидата в суді пов’язаний зі спорами щодо честі, гідності та ділової репутації. Відповідачем у подібних справах в більшості випадків виступають ЗМІ. Поширена підстава для подання позову – це порушення права кандидата на відповідь своєму опоненту. Йдеться про вимоги законодавства щодо рівних можливостей для кандидатів:

  •   Якщо один з учасників виборчих перегонів дав інформацію стосовно іншого, то інший кандидат має право відреагувати на цю інформацію.
  •   ЗМІ мають надавати на це друковані площі чи ефірний час.
  •   Спростування неправдивої інформації відбувається в контексті широких меж допустимої критики.

 

Наша команда знаходить ефективні способи розв’язання різних проблем, бо досконало володіє теорією та практикою застосування виборчого права!