Згідно з Законом України №889-VIII «Про державну службу» від 10.12.2015 р., звільнення держслужбовця може відбуватися з його власної ініціативи, за угодою сторін та з ініціативи суб’єкта, що здійснив призначення. Якщо особа переводиться з одного органу держ. влади/ місцевого самоврядування до іншого, то це не вважається звільненням з державної служби.

 

У випадку припинення діяльності у статусі держслужбовця особа зобов’язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію суб’єкта перед звільненням у відповідній формі. Всього законом №1700-VII «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. передбачено 4 типи е-декларацій: щорічна, для кандидата, перед звільненням та після нього.

 

Фахівці юридичної фірми Astarta наголошують: правильне і юридично грамотне заповнення електронних декларацій – це один із базових факторів формування хорошої репутації для особи, що має стосунок до громадських і державних справ. Якщо ви не впевнені у власних силах стосовно розв’язання цього питання, краще скористайтесь юридичною допомогою, щоб мінімізувати ризики.

 

Наші послуги включають супровід дуже відповідальних процедур для політиків, громадських діячів і чиновників. За нашої підтримки бездоганно проходить підготовка звітів політичної партії для подачі в НАЗК та ряду інших важливих документів. Телефонуйте нам або завітайте до офісу компанії в Києві, що дізнатися більше подробиць про подання е-декларацій та щодо інших суміжних питань!

 

Декларація суб’єкта перед звільненням - Астарта

Загальні засади

  • Декларація суб’єкта перед звільненням заповнюється на веб-сайті НАЗК через персональний електронний кабінет.

 

  • Форми для заповнення затверджені рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 р.

 

  • В розділі «Декларування» на сайті НАЗК містяться певні роз’яснення та рекомендації для декларантів.

 

  • Е-декларацію перед звільненням слід подати за період, який не був охоплений деклараціями, котрі вже подавалися.

 

  • Якщо звільнення відбувається до подачі щорічної е-декларації за попередній рік, то окрім декларації суб’єкта перед звільненням необхідно подати щорічну декларацію окремо.

 

  • Відомості в документі слід подавати як стосовно самого декларанта, так і щодо членів його сім’ї.

 

  • Протягом семи днів після подачі форми декларанту дозволяється внести корективи та зміни (подати декларацію заново).

 

  • Після подачі документу необхідно пересвідчитись у наявності даних в публічній частині Єдиного Державного Реєстру Декларацій.

 

  • В особистому кабінеті повинен відображатися статус декларації суб’єкта перед звільненням «Активна».

 

Строки подачі

Декларація суб’єкта перед звільненням має бути подана з дотриманням чітко встановлених термінів в залежності від того, ким ініційоване припинення повноважень держслужбовця:

  1. Якщо з ініціативи самого працівника – до припинення повноважень/ не пізніше, ніж у день звільнення.
  2. Якщо з ініціативи суб’єкта, що здійснив призначення, – не пізніше 20 робочих днів від того дня, коли працівник дізнався (мав дізнатися) про припинення своїх повноважень. Конкретно, це може бути день ознайомлення з наказом про звільнення чи день вручення трудової книжки.

 

Звертайтесь! Ми гарантуємо відмінне співвідношення ціни та якості юридичних послуг!