Реєстрація фізичної особи підприємця

 

ФОП  (фізична особа-підприємець) – громадянин, що є суб’єктом господарювання та має право на ведення підприємницької діяльності, для чого має здійснити реєстрацію відповідно до чинного законодавства.

 

Реєстрація СПД (суб’єкта підприємницької діяльності) , передбачає дотримання єдиної вимоги, встановленої законодавством – повна цивільна дієздатність фізичної особи. Винятком є той варіант при якому особа, яка старше шістнадцяти років виявила бажання займатися підприємництвом, але не має повної цивільної дієздатності, може набути статусу підприємця за  згоди батьків.

 

Державна реєстрація фізичної особи – підприємця доступна:

 

  1. громадянам  України;
  2. особам без наявності громадянства;
  3. іноземним особам;
  4. громадянам, які не досягли повноліття, але при дотриманні певних умов.

 

Порядок оформлення ФОП

 

Щоб відкрити ФОП потрібно підготувати документи, необхідні для внесення підприємця до ЄДР:

 

  • заяву на проведення процедури реєстрації;

 

  • заяву про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та / або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість – за бажанням заявника;

 

  • нотаріально посвідчену згоду батьків (або опікунів) – для фізособи, що не має повної цивільної дієздатності, але старше шістнадцяти років.

 

Реєстрація фізичної особи-підприємця в Києві, як і в інших областях України, здійснюється за присутності заявника або його представника, якщо він уповноважений на дані дії та має відповідну довіреність. Законодавство також передбачає можливість передачі документів і заяви поштою, в даному випадку необхідно пам’ятати, що підпис заявника нотаріально посвідчується. Також документи можна направити за допомогою електронних засобів зв’язку, для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис.

 

Документи для оформлення ФОП реєструються в опису з датою звернення. Заповнюється два примірника цього документа і один видається на руки заявникові або його представнику.

 

Реєстратор не може не  прийняти документи для державної реєстрації ФОП, якщо при формуванні пакету документів дотримано всіх вимог.

 

Слід пам’ятати, що реєстратор не може вимагати документи, що не встановлені законодавством, але в деяких випадках в реєстрації ФОП  можуть відмовити з наступних причин:

 

  • невідповідність поданої інформації дійсності;

 

  • документи подано не уповноваженою особою;

 

  • наявність запису в ЄДР про судову заборону, про проведення реєстрації;

 

  • документи, що були подані не відповідають законодавству;

 

  • можуть бути встановлені обмеження на заняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;

 

  • наявність запису в ЄДР про те, що заявник вже зареєстрований як підприємець.

 

При наявності порушень, реєстратор дає відповідну відмову, що в свою чергу не позбавляє можливості повторного подання документів.Відмова в державній реєстрації з підстав, не передбачених законодавством, не допускається. Якщо підстави для відмови відсутні, державна реєстрація ФОП здійснюється протягом одного дня з моменту звернення.

 

Працівник служби заносить дані в ЄДР, далі отримує підтвердження органу статистики та фіскальної служби за місцем освіти ФОП про постановку підприємця на облік. На цьому етапі  реєстрація підприємців в Україні вважається завершеною, заявнику необхідно отримати виписку з реєстру.

 

Реєстрація фізичної особи – підприємця, іноземною особою

 

Питання оформлення ФОП в Києві іноземною особою є досить актуальним. Щоб отримати право на ведення підприємницької діяльності, необхідно:

 

  • Мати тимчасовий або постійний вид на проживання в Україні;

 

  • Отримати ІПН в податкових органах за місцем перебування;

 

  • Особам без наявності громадянства для оформлення ФОП потрібно отримати посвідку на проживання і ІПН.

 

<h2>Види оподаткування</h2>

 

Реєстрація СПД/ФОП можлива на загальній системі оподаткування або спрощеній.

При виборі спрощеної системи оподаткування, потрібно подати заяву, затверджену наказом Мінфіну № 1675 від 20.12.11 в відділення ДФС за місцем реєстрації, а також зареєструвати книгу обліку доходів, або книгу обліку доходів і витрат, при виборі загальної системи оподаткування.

 

Незважаючи на те, що термін реєстрації ФОП  в Україні не повинен перевищувати 24 години, багато підприємців стикаються з низкою труднощів.

 

Тому, щоб уникнути помилок, які допускають при реєстрації ФОП, слід звернутися за допомогою до юристів.

 

Послуги з реєстрації ФОП включають в себе допомогу у визначенні з системою оподаткування та  виборі необхідного списку кодів діяльності згідно з реєстром КВЕД, та.

 

Вартість реєстрації ФОП в Адвокатському Об’єднанні “Астарта” включає повний комплекс послуг, починаючи з первинної консультації до підготовки всіх документів та подачі їх реєстратору. Все, що вам потрібно, – звернутися до фахівців, використовуючи контактні дані. Ми допоможемо вам з реєстрацію ФОП в Києві та  оперативно вирішимо всі юридичні складності, за адекватною ціною.

 

Також ми можемо допомогти з іншими видами реєстрації:

 

  1. Реєстрація ТОВ
  2. Реєстрація приватного підприємства
  3. Реєстрація громадської організації
  4. Реєстрація платника єдиного податку
  5. Реєстрація платника ПДВ