Поняттям «цивільні правовідносини» охоплюється сукупність врегульованих законом взаємовідносин між суб’єктами з приводу майна, інтелектуальної власності, інформації та нематеріальних благ. Суб’єктами виступають:

  •   Фізичні та юридичні особи
  •   Держава
  •   Територіальні громади

 

Цивільними справами в юриспруденції прийнято називати спори з приводу майнових прав, трудових та сімейних відносин, договорів та інших правочинів, відшкодування матеріальних збитків та нематеріальної шкоди. Такі спори розглядаються судами загальної юрисдикції. Врегулювання питань в галузі цивільного права відбувається на базі Цивільного кодексу України (ЦКУ) та Цивільного процесуального кодексу України (ЦПКУ).

 

Цивільний процес – одна з пріоритетних сфер спеціалізації фахівців юридичної фірми Astarta. Висока ефективність наших послуг забезпечується постійною практикою у місцевих та апеляційних судах Києва, моніторингом змін у законодавстві, підвищенням кваліфікації шляхом участі у профільних конференціях. Наша компанія пропонує бездоганну якість правової допомоги за цілком прийнятними цінами.

 

Цивільні справи - Астарта 

Представництво в цивільному процесі

Юридична підтримка нашими адвокатами з цивільних справ надається в трьох напрямках:

  1.     Консультації.
  2.     Робота з документами (розробка та експертиза).
  3.     Представництво інтересів клієнта.

 

 

З набуттям чинності закону №1401-VIII «Про внесення змін до Конституції України (стосовно судочинства)» від 02.06.2016 року в нашій країні поетапно відбулося впровадження так званої «адвокатської монополії». З 1 січня 2019 року виключно цивільний адвокат може представляти інтереси фізичної чи юридичної особи в суді загальної юрисдикції першої інстанції (перелік винятків дуже невеликий).

 

Адвокат по цивільним справам як представник суб’єкта правовідносин керується у своїй діяльності положеннями глави 17 ЦКУ та закону №5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року.

 

Цивільне процесуальне представництво визначається як вид професійної адвокатської діяльності, метою якої є допомога клієнту в реалізації його прав у судочинстві. Цивільним юристом може надаватися підтримка позивачеві, відповідачеві та третій особі, що зацікавлена у справі.

 

Повноваження юриста з цивільних справ

Якщо цивільна справа доходить до суду, юристу слід забезпечити певний обсяг повноважень, завдяки яким він зможе здійснювати процесуальні дії відповідно до ситуації. Законодавством закріплюється надання адвокату повноважень на судове представництво через ордер або довіреність. Ордер видається на підставах договору про надання адвокатських послуг з клієнтом самим адвокатом, адвокатським об’єднанням чи бюро. Довіреність оформлюється по встановленому зразкові і завіряється нотаріусом.

 

В довіреність можуть бути включені повноваження адвоката на здійснення наступних процесуальних дій:

  1. Представляти інтереси довірителя в судах будь-якої інстанції.
  2. Подавати позов, повністю/ частково відмовлятися від позовних вимог, повністю/ частково визнавати позов.
  3. Укладати з протилежною стороною мирову угоду.
  4. Змінювати підстави або предмет позову.
  5. Оскаржувати судове рішення/ наказ.
  6. Отримувати присуджене майно/ гроші.
  7. Передовіряти представництво іншій особі.

 

Цивільні справи - Астарта 

Особливості ведення цивільних справ

В судових справах нерідко вирішальне значення має бездоганна з правової точки зору, коректна стосовно змісту і форми підготовка процесуальної документації. Серед основних документів:

 

Позовна заява

Звернення до суду з проханням захистити/ відновити права, свободи чи інтереси. В документі мають обов’язково міститися реквізити суду, контактні відомості позивача та відповідача, позовні вимоги, посилання на законодавчі норми, обрахунок вартості позову та судових витрат.

 

Клопотання

Запит на здійснення певних дій на користь вирішення справи: призначення експертизи, виклик свідків, отримання документів, відтермінування слухань у справі, здійснення заходів з забезпечення позову (наприклад, накладення арешту на майно).

 

Апеляційна/ касаційна скарга

Звернення до вищої судової інстанції про оскарження судового рішення нижчої інстанції. Після судової реформи в нашій країні діє триступенева судова система. Касаційні скарги розглядаються Верховним Судом.

 

Цивільні справи – це дуже широке коло питань з різними ситуативними особливостями та нюансами. Фахівці нашої компанії успішно займаються і справами про поділ майна, і стягненням заборгованості, і майновими спорами. Єдиного алгоритму розв’язання усіх цих суперечок бути не може. Будь-яка правова підтримка починається зі з’ясування проблеми та побудови індивідуальної стратегії її вирішення.

Звертайтесь! Ми готові компетентно і чесно діяти у ваших інтересах!