Реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю

 

Перед початком підприємницької діяльності, необхідно зареєструвати підприємство,  інформація про організацію вноситися до Єдиного державного реєстру (ЄДР). ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю)  – це компанія, що має власний статутний капітал, а його частки поділяються між засновниками в залежності від розміру вкладу кожного учасника.

 

Процедура державної реєстрації ТОВ, має деякі особливості.

Перед початком офіційної реєстрації ТОВ, слід визначитися з назвою. Так як існує велика ймовірність того, що підприємство з обраною вами назвою вже існує. Для того, що назва була унікальною варто перевірити її на збіг у держреєстрі.

 

Реєстрація  ТОВ в Україні неможлива без наявності статутного капіталу. Він формується у вигляді грошових коштів або рухомого, нерухомого майна. Також слід вивчити Класифікатор видів економічної діяльності та вибрати коди, відповідні діяльності вашої майбутньої компанії. Коди КВЕД будуть вказані в держреєстрі, після реєстрації ТОВ і у довідці з відділу статистики. Заздалегідь подумайте про те, чи буде потрібно вам наявність ліцензії, і про те, як її отримати.

 

Офіційно повинен бути призначений директор компанії, визначено точне місце розташування підприємства і обрана система оподаткування. Останнє найчастіше викликає найбільшу кількість запитань. Залежно від обсягу доходів та видів діяльності, наразі можлива реєстрація ТОВ (ООО) в Києві та інших регіонах країни з ПДВ або на спрощеній системі оподаткування.

 

Реєстрація підприємства в Києві, передбачає підготовку наступних документів:

 

Рішення про організацію ТОВ.

У законодавстві України передбачено дозвіл на реєстрацію ТОВ з одним учасником. Реєстрація ТОВ в Україні здійснюється на підставі рішення засновників, що має бути оформлене як протокол установчих зборів з підписами всіх учасників (засновників) організації.

 

У рішенні повинні бути прописані такі питання:

 

  • визначення розміру статутного капіталу,

 

  • затвердження статуту,

 

  • визначення місцезнаходження,

 

  • дані особу, яку призначають на посаду уерівника та інше.

 

Статут при створенні ТОВ.

 

Законом передбачається обов’язковий вміст в документі наступних даних:

 

  • цілі діяльності;

 

  • предмет створюваного товариства;

 

  • повне та скорочене найменування підприємства;

 

  • вказані органи управління організацією, їх компетенція і порядок прийняття рішень; порядок прийняття в члени організації і виходу з неї.

 

Для реєстрації ТОВ, в статуті також повинні бути передбачені:

 

  • порядок внесення статутного капіталу;

 

  • порядок формування резервного фонду;

 

  • порядок поділу та розмір статутного капіталу, а також поділ збитків в разі банкрутства; порядок передачі часток в статутному капіталі;

 

  • процес ліквідації і реорганізації ТОВ.

 

До статуту можуть бути внесені і інші дані.

 

В зв’язку з усім вищезазначеним процедура реєстрації ТОВ може зайняти немало часу, якщо ви не маєте досвіду в даному питанні.

 

Для реєстрації ТОВ слід підготувати копії документів, що засвідчують особу засновників і їх ідентифікаційні коди. Якщо один з учасників є іноземною особою, паспорт повинен бути переведений, а копія нотаріально завірена.

 

Державна реєстрація юридичних осіб, зокрема ТОВ (ООО) в ЄДР

 

Представник компанії повинен звернутися в реєструючі органи за місцезнаходженням майбутнього підприємства. Разом з документами заповнюється заява на проведення державної реєстрації юридичної особи.

 

Обов’язкові вимоги:

 

  1. Заповнення друкованими літерами;
  2. Внесення даних українською мовою.

 

Якщо всі необхідні для реєстрації документи подані, за підсумком звернення реєстратор повинен видати відповідний опис, в якому вказана дата подачі документів. Також на опису є код за яким через онлайн сервіс Мін’юсту можна перевірити чи була проведена реєстрація. Строки внесення даних до Реєстру – не більше 24 годин з моменту здачі пакету документів.

 

Часом створення ТОВ викликає ряд спірних моментів. Виділимо найпоширеніші факти:

 

  • Максимальна кількість учасників ТОВ не обмежена, що затверджене законодавчо в 2018 році.

 

  • Поняття мінімальної та максимальної суми статутного капіталу в законодавстві не існує.

 

  • Статутний капітал може бути сформований за рахунок внесення майна засновниками. Не обов’язково фізичне формування статутного капіталу на момент реєстрації компанії, але законодавством передбачено термін для внесення статутного капіталу.

 

Якщо відкриття ТОВ пройшло успішно, після внесення даних до ЄДР, підприємство необхідно поставити на облік в органах державної фіскальної служби та управлінні статистики за місцем реєстрації. Після підприємство відкриває рахунок в будь-якому банку України за власним вибором і при необхідності замовляє печатку. Використання підприємством печатки на сьогоднішній день не  є обов’язковим.

 

Послуги з реєстрації ТОВ у Києві та по Україні в цілому мають велику популярність, в зв’язку з наявністю маси юридичних складнощів. Зокрема досвідчені юристи Адвокатського об’єднання “Астарта” завжди готові надати весь спектр необхідних послуг при державній  реєстрації ТОВ в Києві та інших регіонах нашої країни. Ми також допоможемо вам з іншими видами діяльності: реєстрація акціонерного товариство, ФОП, громадської організації т.д.