Формулювання поняття «тендер» та засади проведення подібних торгів містить закон №922-VIII «Про публічні закупівлі», прийнятий Верховною Радою 25 грудня 2015 р. Згідно з положеннями цього нормативно-правового акту, тендерна документація розробляється замовниками й оприлюднюється на веб-порталі Prozorro. У ній повинні бути викладені умови проведення відповідного тендеру.

 

Участь у публічних торгах як замовники приймають органи держ. влади, місцевого самоврядування, соц. страхування, підприємства, організації та установи, що фінансуються з державного бюджету чи бюджетів територіальних громад. Закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються замовниками з метою забезпечення потреб держави чи територіальної громади.

 

Юридична фірма Astarta надає експертні юридичні послуги з широкого кола питань, які стосуються тендерів. Ми супроводжуємо як замовників, так і учасників торгів. В залежності від обставин нашими юристами готується пакет необхідних документів «з нуля» або проводиться аналіз тендерної документації, яка була розроблена без нашої участі.

 

Консультація замовника при підготовці тендерної документації - Астарта

Дотримання загальних вимог законодавства

Оскільки першочергове завдання запровадження публічних закупівель – це розвиток добросовісної конкуренції та запобігання корупції, пов’язаної з перерозподілом бюджетних коштів, процедура має проводитися із дотриманням суворих регламентів. Слід враховувати пильну увагу з боку громадськості до широкого кола питань стосовно функціонування системи Prozorro.

 

В законі №922-VIII закріплена вимога щодо недопустимості будь-якого обмеження конкуренції та дискримінації учасників торгів. Статтею 18 цього закону передбачається порядок оскарження закупівлі. Серед підстав – порушення вищевказаних вимог.

 

Юристи нашої компанії радять в обов’язковому порядку проводити ретельну правову експертизу документів для тендеру до оприлюднення, щоб уникнути репутаційних ризиків та фінансових санкцій. Юрист по тендерах компанії Astarta здатен попередити більшість неприємних ситуацій.

 

Ми пропонуємо свої послуги не тільки в Києві, але й для клієнтів з усієї України. Окрім супроводу тендерів, у сферу нашої компетенції входить організація участі в аукціоні та ряд інших процедур, що потенційно можуть зацікавити представників бюджетних установ та організацій.

 

Складові тендерної документації

Про склад, форму та зміст документів, які має підготувати замовник для тендеру, йдеться в статті 22 закону №922-VIII. Узагальнюючи положення цієї статті, можна виділити 4 основних складових документації:

  1. Технічні вимоги до предмета закупівлі (якісні, кількісні, функціональні характеристики).
  2. Кваліфікаційні вимоги до постачальників (наявність матеріально-технічної бази, працівників відповідної кваліфікації).
  3. Проект договору між замовником і постачальником.
  4. Інші вимоги, зокрема – доведення відсутності підстав для відхилення тендерної пропозиції.

 

Підготовка тендерної документації досвідченим юристом забезпечує врахування всіх вимог законодавства та мінімізує ризик виникнення спірних ситуацій!