Процедура створення приватного підприємства та подальша діяльність цього господарюючого суб’єкта врегульовуються положеннями Господарського і Цивільного кодексів, деякими іншими нормативними актами. Згідно зі ст. 113 Господарського кодексу України (ГКУ), приватному підприємству притаманні наступні характеристики:

 

  • Діяльність на базі приватної власності одного/ кількох громадян або нерезидентів/ юридичної особи

 

  • Можливість використання найманої праці

 

Законодавством встановлена обов’язкова вимога державної реєстрації ПП. Підставою для здійснення реєстраційних дій є певна документація, яку потрібно підготувати заздалегідь.

 

Компанія “Astarta” пропонує правову підтримку по розробці необхідної документації для подачі державному реєстратору, а також супровід інших кроків для початку повноцінного функціонування ПП.

 

Загальні засади створення ПП

 

В законодавчих актах окреслені два легальні способи формування статутного фонду такого суб’єкта господарювання:

  1. Утворення одним засновником унітарного підприємства.
  2. Заснування кількома особами-власниками корпоративного підприємства.

 

Приватне підприємство (ПП) маже мати будь-який розмір статутного капіталу. Правовий режим майна та структура управління визначається засновником/ засновниками на власний розсуд. Засновники не відповідають власним майном стосовно зобов’язань підприємства. Ризики збитків обмежуються вартістю внеску у статутний фонд.

 

Відсутність в Україні окремого закону, що врегульовує діяльність таких господарюючих суб’єктів, вимагає особливої ретельності при розробці установчої документації. Коректний підхід до вирішення цієї задачі забезпечують послуги досвідченого адвоката.

 

Реєстрація приватного підприємства (ПП) - Астарта 

Установчі документи

 

Державна реєстрація приватного підприємства проводиться на підставі рішення засновників про утворення суб’єкта господарювання (засновницького договору), а також статуту. Підготовка такої установчої документації здійснюється адвокатом після розгорнутої консультації з клієнтом у нашому офісі в Києві чи за допомогою сучасних засобів комунікації.

 

Бесіда з компетентним адвокатом допомагає підприємцю обґрунтувати доцільність вибору конкретної організаційної форми діяльності. За потреби розглядається реєстрація ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю) в якості альтернативного варіанту заснування бізнесу.

 

Для підготовки статуту слід визначитись з наступними питаннями:

 

  • Обрати унікальну назву підприємства.
  • Визначити порядок утворення статутного капіталу.
  • Окреслити мету і предмет господарської діяльності.
  • Врегулювати порядок входження нових засновників/ вибуття.
  • Визначити склад, повноваження органів управління.
  • Встановити порядок прийняття рішень, розподілу прибутків/ збитків.
  • Закріпити умови ліквідації/реорганізації.

 

Реєстрація приватного підприємства поетапно

 

Етап 1.

Консультування клієнта у нас в Києві або у віддаленому режимі.

 

Етап 2.

Розробка установчих документів.

 

Етап 3.

Резервування унікальної назви компанії.

 

Етап 4.

Оформлення довіреності на адвоката з правом діяти від імені клієнта в розрізі послуг «відкриття приватного підприємства».

 

Етап 5.

Подача документації держ. реєстратору (заповнення стандартної форми заяви, збір копій паспортів, ІПН засновників та статуту).

 

Етап. 6.

Безпосередньо реєстрація ПП (внесення запису до ЄДР).

 

Етап 7.

Отримання виписки з ЄДР.

 

Етап 8.

Подання відомостей до контролюючих органів, Пенсійного фонду та деяких інших служб.

 

Клієнти нашої компанії мають нагоду замовити розширений пакетний супровід, ціна якого окрім зазначених пунктів включає відкриття рахунку в банку, отримання свідоцтва платника ПДВ/ єдиного податку.

 

Подібним чином виглядає стандартна реєстрація: приватне підприємство (ПП) засновується резидентами. За участі у заснуванні бізнесу іноземних громадян перелік документації для подачі реєстратору більший.

 

Наша команда бізнес-адвокатів допоможе вам відкрити ПП швидко і в повному узгодженні з вимогами закону!