Стягнення боргу

Фахівцям юридичного профілю достатньо часто доводиться цитувати статтю 525 Цивільного кодексу України (ЦКУ), в якій йдеться про недопустимість відмови від зобов’язань в односторонньому порядку. Саме на підставі цієї статті та деяких інших законодавчих норм набуває правового оформлення процедура стягнення заборгованості.

 

Наразі юридична фірма Astarta надає широкий спектр послуг стосовно повернення боргів:

  •   За розпискою
  •   За договором позики/ кредитування/ іншими цивільними договорами
  •   Як компенсації неустойки, збитків
  •   За аліментними та іншими зобов’язаннями

 

Наша компанія готова супроводжувати, як фізичну, так і юридичну особу. Зокрема, ми спеціалізуємося на спорах стосовно заборгованості, що виникла між працівником і роботодавцем (стягнення заборгованості по заробітній платі), а також між громадянами та державою (стягнення заборгованості по соціальним виплатам).

 

Пропонуємо розпочати співпрацю з нами консультацією. Ми готові прийняти вас у своєму офісі в Києві чи поспілкуватися телефоном. Розмова з досвідченим адвокатом, як мінімум, допоможе вам зрозуміти варіанти розвитку подій за умови здійснення тих чи інших кроків. Ми застережемо вас від зайвих витрат грошей та часу, і разом з тим дамо змогу не упустити вигідного розв’язання проблеми.

 

Стягнення заборгованості - Астарта

Досудове врегулювання спору

Згідно з вказівками статті 16 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПКУ), сторони можуть вживати заходів до врегулювання спору за домовленістю без звернення до суду. В контексті стягнення заборгованості йдеться про переговори з боржником, під час яких адвокат виступає в ролі медіатора. Щоб заборгованість була погашена без здійснення подальших кроків, боржникові пояснюються негативні для нього наслідки переведення спору в стадію судового провадження.

 

В рамках досудових процедур законодавством передбачається також пред’явлення боржникові вимоги/ претензії. Йдеться про документ у письмовій формі, в якому аргументується потреба погасити борг, бо за інших обставин буде подано позов до суду. На погашення заборгованості відводиться термін в 30 днів.

 

 

Судовий порядок стягнення заборгованості

Якщо переговори та інші шляхи досудового врегулювання спору виявляються не ефективними, юрист по стягненню боргів за ініціативою клієнта звертається до суду. Зволікати з подібним зверненням не варто, бо з тої дати, яка встановлена кінцевим терміном виконання грошових зобов’язань, починається відлік строку позовної давності. В українському цивільному законодавстві даний термін складає 3 роки. Якщо строк позовної даності сплине, звернутися до суду буде набагато складніше.

 

Позов про стягнення заборгованості складається з врахуванням певних додаткових сум, які пов’язані з несвоєчасними розрахунками боржника. Приміром, йдеться про пеню, втрати від інфляції. Дуже важливо встановити правильну ціну позову та розрахувати судові витрати. У разі перемоги позивача в суді покриття цих витрат покладається на відповідача.

 

Стягнення заборгованості за цивільними договорами у судовому порядку здебільшого потребує такого кроку як забезпечення позову. Йдеться про накладення арешту на майно боржника, включно – на його банківські рахунки. Подібним чином підвищується вірогідність повернення боргу за обставин, коли боржник різними шляхами уникає цього.

 

Стягнення заборгованості - Астарта 

Супровід виконавчого провадження

Згідно з чинними нормами цивільного законодавства, стягнення боргу може відбуватися через суд не лише шляхом позовного провадження, а й шляхом винесення судового наказу на підставі беззаперечних документів. Вимоги щодо стягнення заборгованості, при яких може бути винесений судовий наказ, перераховані в статті 161 ЦПКУ. На відміну від судового рішення наказ сам по собі вже є виконавчим документом. Окремо отримувати виконавчий лис у Державну Виконавчу Службу (ДВС) не потрібно.

 

Стягнення боргу за розпискою чи іншої заборгованості після отримання рішення суду полягає у взаємодії з представниками ДВС. Адвокат по стягненню боргів за необхідності здійснює кроки по розшуку майна боржника.

 

Якщо у вас виникла проблема стосовно стягнення боргу за розпискою чи на інших підставах, звертайтесь! Ми знайдемо вагомі важелі впливу, щоб вам допомогти!