В ст. 104 Цивільного кодексу та ст. 59 Господарського кодексу вказані два легальні шляхи припинення існування юридичної особи. Перший – це реорганізація (злиття, поділ, поглинання, приєднання, виділ, перетворення). Другий – це ліквідація підприємства, котра може здійснюватись за рішення власників (засновників, учасників, акціонерів) або за судовим рішенням.

 

Ліквідація підприємств на відміну від реорганізації не передбачає передачі прав і зобов’язань спадкоємцям/ правонаступникам. Права та обов’язки юр. особи припиняються з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (ЄДР).

 

Особливості процедури припинення підприємства залежать від його організаційно-правової форми (ПП, АТ, ТОВ). Варто також враховувати обставини, за яких все це відбувається. Приміром, при наявності заборгованості, яку неможливо відшкодувати, доцільно застосувати процедуру банкрутства.

 

Юридична фірма “Astarta” пропонує широкий перелік правових послуг зі сфери юридичного супроводу реєстрації, реорганізації та ліквідації суб’єктів господарювання. З нашою допомогою швидко і без проблем пройде як ліквідація ФОП (ПП), так і закриття підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю. Ми незмінно гарантуємо високий рівень обслуговування за прийнятними цінами.

 

Ліквідація підприємства - Астарта 

 

Ліквідація підприємства за рішенням власників

Якщо не брати до уваги так звану «альтернативну ліквідацію, яка полягає у переведенні корпоративних прав третій особі, то шляхів припинити діяльність підприємства з ініціативи його власників всього два:

  1.     Прийняття рішення зборами учасників з тих чи інших міркувань.
  2.     Через банкрутство.

 

Розглянемо процедуру, не пов’язану з банкрутством:

  1.     Подача заяви держ. реєстратору на підставі рішення загальних зборів учасників.
  2.     Призначення ліквідаційної комісії.
  3.     Проведення інвентаризації майна.
  4.     Здійснення розрахунків з кредиторами.
  5.     Розподіл залишків активів між учасниками.
  6.     Підготовка ліквідаційного балансу.
  7. Отримання довідок з ДФС, фондів соц. страхування та інших органів згідно з вимогами закону.
  8. Закриття рахунків в банківських установах, передача документів довготривалого зберігання в архів.
  9.   Внесення державним реєстратором запису про припинення діяльності підприємства.

 

Подібний короткий алгоритм може бути доповнений іншими пунктами в залежності від специфіки бізнесу. Наша компанія супроводжувала значну кількість таких процедур в Києві та інших містах України, тому ми можемо вказати деталі, про які варто потурбуватися заздалегідь. Приміром, порядок ліквідації юридичних осіб передбачає проведення контролюючими органами позапланових перевірок. Ще до ініціювання процесу припинення юр. особи бажано привести в бездоганний стан документацію.

 

Врахування обов’язкових вимог

Вартість послуг нашої компанії включає консультації та роз’яснення клієнту стосовно тих аспектів процедури, яких в обов’язковому порядку слід дотримуватись.

 

Строки

Мінімальний термін, за який проходить повністю ліквідація юридичних осіб, становить не менше 2 місяців. Це пов’язано із задоволенням вимог кредиторів/ відмовою в задоволенні вимог, за необхідності – через суд.

 

Документи

Подавати документацію повинен засновник. У разі, якщо інтереси засновника представляє адвокат, має бути оформлена відповідна довіреність. При подачі документації слід мати при собі паспорт (довіреність + паспорт). Документи приймаються по опису.

 

Заборони

В період, коли ще не здійснена реєстрація ліквідації підприємства (тобто триває ліквідаційний процес) суб’єкту господарювання забороняється виступати засновником іншої юр. особи, вносити зміни в установчі документи, змінювати в ЄДР відомості про відокремлені підрозділи.

 

Ми зможемо забезпечити всі необхідні умови, щоб ліквідація підприємства в Києві чи іншому місті країни пройшла без ускладнень!