Юридичні послуги потрібні постійно, протягом всього циклу життя, а також до народження і після смерті. Оформлення спадкових прав має певні особливості, які юрист з нашої компанії рекомендує врахувати, щоб документально все відповідало закону.

За життя особа вирішила, як розпорядитися спадком рухомим чи нерухомим майном, в цьому випадку буде спадкування за заповітом. Якщо заповіт відсутній, відбувається спадкування за законом, тобто права померлого переходять до визначених в законі осіб.

 

Спадкування за законом - Астарта 

Основні положення

В Цивільному Кодексі України 6 книга присвячена спадкуванню. Закон розділяє майнові та немайнові права які входять до складу спадщини.

Отже, відносяться до спадщини такі права та обов’язки, що не припинилися після смерті й належали померлій особі на момент відкриття спадщини.

 

Неможливо успадкувати права які безпосередньо пов’язані з померлим, його особою. Опишемо з прикладами. Немайнові права померлого не спадкуються. Наприклад, особа була позбавлена частково дієздатності та мала опікуна. Не входять до спадкової маси також право членства в організаціях та участі у товариствах, тобто спадкоємець не може автоматично стати співзасновником ТОВ, якщо це звісно не передбачено в установчих документах. Після смерті особи компенсація за шкоду, яка була завдана його здоров’ю не підлягає виплаті спадкоємцям. Це також стосується пенсійного забезпечення, аліментів або інших виплат, що встановлені законом. Крім зазначеного, також не спадкуються права та обов’язки, якими наділені боржник або кредитор відповідно до ЦК України.

 

Коли відбувається спадкування по закону ?

Якщо заповіт не було складено, застосовується процедура черговості спадкування за законом. Має значення також хто проживав з померлим, хто його опікував, доглядав його. Також можливо хтось відмовиться від майна померлого і напише про це заяву нотаріусу, що може змінити порядок.

 

В цивільному праві встановлено чотири черги.

 

Спадщина переходить у власність по черзі за порядком спадкування за законом.

 

В Цивільному кодексі України є виключення, коли може відбуватися зміна черговості.

 

Це можливо за наступних умов:

  1. укладення нотаріального договору між зацікавленими особами-спадкоємцями, який не порушує прав інших осіб;
  2. судове рішення.

 

За законом спадщину можуть отримати також особи, які не є родичами, але прирівнюються до них. Питання, що стосуються часток у спадщині також регулюється законом. Якщо сторони між собою домовилися, вони можуть змінити їх розмір у спадщині.

 

Юридична фірма Astarta надає кваліфіковані послуги й допоможе вам як при оформленні всіх документів у нотаріуса, так і судовому процесі, якщо вирішити спір в позасудовий спосіб неможливо. Часто трапляється, коли спадкоємці звертаються до суду, оскільки немає документів на спадщину. В такому разі нотаріус відмовляє постановою про вчинення нотаріальної дії, тому позов в суд є вірним кроком. Підстави та предмет заяви допоможе зазначити адвокат. Він представить ваші інтереси, правильно визначить підсудність позову. В категорії спорів про майно померлого, тобто ті, що виникають із приводу нерухомого майна, розглядаються за його місцеперебуванням. Це направлено на створення сприятливих умов для розгляду справи й виконання судового рішення. Справи з цивільного права завжди актуальні. Звертайтеся, і маєте змогу отримати консультацію нашого спеціаліста в Києві.