Ліквідація фізичної особи-підприємця (ФОП) – це припинення господарської діяльності фізособи – підприємця. Передбачене законодавством оформлення припинення ФОП, а саме процедура ліквідації передбачає подачу до відділу держреєстрації одного з визначених законодавством документів:

 

  • Заява, форма 12, затверджена наказом Мін’юсту № 3268/5
  • Документи свідчать про смерть фізособи, або про визнання фіз. особи безвісно відсутнім – в тих випадках, коли раніше зазначені факти є підставою для ліквідації ФОП.

 

Разом із заявою про ліквідацію приватного підприємця реєстратору необхідно пред’явити документ, передбачений чинними законами, що підтверджує особу. Ліквідація підприємця (ФОП) через представника, передбачає необхідність надання оригіналу (нотаріально завіреної копії) документа, що засвідчує його повноваження, окрім основного пакету документів.

 

Документи щодо припинення ФОП можна подати до центрів надання адміністративних послуг, сервісних центрів органів місцевого самоврядування та до нотаріусів, які мають право виконувати функції держреєстратора.

Закриття ПП приватного підприємця (ФОП) включає в себе наступні етапи:

 

  • Виключення з ЄДР;

 

  • Зняття з обліку в ДССУ, ДФС і ПФУ;

 

  • Здача податкової звітності та звіту ЄСВ;

 

  • Закриття розрахункового рахунку.

 

Документи для ліквідації підприємця (ФОП) можна подати в паперовому або електронному вигляді. Суб’єкт підприємницької діяльності повинен особисто подати документи до органу держреєстрації або через представника, або відправити їх поштою. Для відправлення документів поштою необхідно підпис заявника на заяві про ліквідацію  нотаріального засвідчити. Документи, що відправляються держреєстратору поштою потрібно оформляти цінним листом з описом та повідомленням про доставку. Так ви можете бути впевнені, що всі необхідні папери будуть отримані реєстратором.

 

Якщо ви вирішили подати документи в електронному вигляді вам необхідно буде зареєструватися  в кабінеті електронних сервісів та оформити електронний цифровий підпис (ЕЦП).

 

За законодавчим нормам електронна заявка формується з прикріпленням відсканованих оригіналів або електронних оригіналів необхідних документів та опису наданих заявником документів для держреєстрації, сформованих за допомогою програмних засобів ведення ЄДР.

 

На законодавчому рівні передбачено термін розгляду документів, необхідних для реєстрації ліквідації підприємця, який не може перевищувати 24 години, що втім, може бути застосовано тільки до встановлених державою робочих днів.

 

ФОП після закриття  має провести заключні розрахунки по податках та подати в ДФС податкову декларацію за період, в якому була проведена ліквідація ФОП, в терміни встановлені законодавством.

 

Звертаємо вашу увагу, на те, що можлива документальна перевірка фізособи – підприємця, платника податків, контролюючим органом.

 

Наші фахівці при необхідності нададуть весь спектр послуг із супроводу перевірки в податковій, яку може викликати закриття ФОП.

 

Процедура ліквідації ФОП, після перерахованих вище дій, передбачає подачу звіту, з відміткою «ліквідаційний», де заключним звітним періодом, буде період з дня закінчення попереднього і до моменту офіційної реєстрації припинення діяльності ФОП.

 

Закриття банківського рахунку ФОП дуже важливий момент його ліквідації.

Законами не передбачені чіткі терміни закриття рахунку, проте не варто відкладати це питання в дальню шафу. Власний рахунок ФОП може закрити як особисто, так і через уповноважену ним особу.

 

Діючим законодавством не передбачено сплату адміністративного збору за припинення діяльності підприємця.

 

Ліквідація ФОП в Україні процедура хоч і не дуже складна  та без допомоги професіонала може затягнутися на тривалий час. Якщо вам потрібна допомога з закриттям ФОП в Києві чи в будь-якому іншому куточку нашої країни, кваліфіковані юристи Адвокатського об’єднання “Астарта” зможуть надати вам якісну  допомогу.

 

Також, наше об’єднання надає наступні послуги, як в Києві так і в будь-якому іншому регіоні України:

 

  • Реєстрація ФОП

 

  • Реєстрація та ліквідація ТОВ

 

 

  • Громадських об’єднань

 

  • Благодійних фондів та інші.