Коректне ведення передвиборчої бухгалтерії – вагомий чинник зниження для кандидата ризику бути звинуваченим у недотриманні норм виборчого права. Окрім фахівців з фінансових питань до цієї справи варто залучати юристів.

Необхідним є аудит відповідності бухгалтерії кандидата вимогам закону № 4061-VІ «Про вибори народних депутатів» від 17 листопада 2011 р. або закону № 595-VIII «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 р., іншим нормативно-правовим актам.

Юридична фірма Astarta пропонує послуги з експертизи передвиборчої бухгалтерії та інших напрямів правового супроводу виборчої кампанії. Ви можете звернутися до нас для забезпечення відповідності закону агітаційної кампанії кандидата чи проконсультуватися з будь-якого вузького питання. Ми гарантуємо ретельне вивчення проблеми та пошук найраціональнішого рішення в усіх випадках!

 

Виборчий фонд

Законодавство України дозволяє кандидатам/ партіям/ місцевим партійним осередкам фінансувати передвиборну агітацію лише з власного виборчого фонду. Формується такий фонд з двох джерел:

 1.     З власних коштів кандидата/ фінансових ресурсів партії.
 2.     З добровільних внесків (розмір внеску від однієї особи обмежується).

 

Забезпечення дотримання процедури формування виборчого фонду фахівцями нашої фірми передбачає допомогу у відкритті банківських рахунків. Йдеться про один накопичувальний рахунок (куди кошти надходять) та поточні рахунки (з яких кошти витрачаються на агітацію). Після оприлюднення результатів виборів рахунки у певний, визначений законодавством термін, закриваються.

Для обліку та розподілу фінансових ресурсів виборчого фонду призначаються розпорядники. На цих осіб покладається обов’язок ведення обліку надходження та витрати коштів, а також подачі звітності до територіальної/ Центральної виборчої комісії.

 

Грошова застава

Статтею 56 закону № 4061-VІ та статтею 44 закону № 595-VIII передбачається обов’язковість внесення виборчої застави кандидатами. У цій процедурі можна виділити наступні важливі моменти:

 •   Кошти переказуються в безготівковому порядку на відповідний рахунок територіальної/ Центральної виборчої комісії.
 •   У разі відмови в реєстрації кошти повертаються.
 •   Також застава повертається у випадку обрання кандидата на ту посаду, на яку він балотувався (після офіційного оприлюднення результатів виборів).
 •   У решті випадків кошти переходять до державного/ місцевого бюджету.

 

Перелік наших послуг

Забезпечення дотримання процедури формування виборчого фонду та внесення виборчої застави юристами нашої фірми охоплює наступні напрямки діяльності:

 •   Супровід формування виборчого фонду
 •   Збір документів для відкриття банківських рахунків
 •   Правову підтримку під час внесення грошової застави
 •   Контроль надходження/ витрати коштів виборчого фонду
 •   Підготовку або експертизу проміжних/ підсумкових звітів про використання коштів

 

Нагадуємо: ми працюємо у Києві. Водночас, консультації надаються особам з усіх регіонів країни.