Умови створення, основні засади діяльності, реорганізація та ліквідація громадських організацій регламентуються Законом України № 5026-VI «Про громадські об’єднання» від 22 червня 2012 р. Особливості проведення реєстраційних дій у разі припинення громадських об’єднань закріплені в законі №755-IV «Про державну реєстрацію» від 15 травня 2003 р.

 

Ліквідація громадської організації включає два принципових моменти:

  1.     Припинення внутрішньоорганізаційної діяльності.
  2.     Припинення формування як юридичної особи.

 

Виконання правильного алгоритму дій для реалізації вказаних завдань ґрунтується на спеціальних юридичних знаннях та практиці правозастосування. Нефахівцю пройти такий шлях достатньо складно, тому юридична фірма “Astarta” в Києві пропонує свої послуги. Ми готові просто зараз розпочати роботу, щоб ви швидше змогли досягти поставленої цілі. 

 

Ліквідація громадських організацій - Астарта

На яких підставах відбувається закриття громадської організації?

Законом визначені лише три способи, якими припиняється діяльність громадського об’єднання:

Спосіб 1. Саморозпуск.

Спосіб 2. Реорганізація.

Спосіб 3. Примусовий розпуск/ заборона.

 

Перший та другий способи реалізуються шляхом прийняття вищим органом управління об’єднання відповідного рішення. Третій спосіб пов’язаний з винесенням судового рішення.

 

Якщо вас цікавить ліквідація громадського об’єднання, запрошуємо на консультацію. Наша компанія спеціалізується на супроводі створення та ліквідації громадських формувань. Зокрема, нами надається пакет послуг «ліквідація політичних партій». Вже після першої розмови з юристом ви зможете для себе з’ясувати вартість та строки процедури, дізнаєтесь про необхідну для цього документацію.

 

Принциповий момент в ціні та складності заходів – це наявність чи відсутність статусу юр. особи. Якщо такий статус є, то припинення громадської організації виглядає наступним чином:

  1. Прийняття рішення про саморозпуск у порядку, визначеному статутом.
  2. Створення ліквідаційної комісії.
  3. Задоволення вимог кредиторів (якщо коштів і майна недостатньо – застосування процедури банкрутства).
  4. Закриття банківських рахунків, отримання довідок з ДФС, архіву та інших інстанцій відповідно до встановлених законом вимог.
  5. Виключення суб’єкта з ЄДР та Реєстру громадських об’єднань.

 

Які документи потрібні для ліквідації громадської організації?

До територіального управління юстиції, що здійснює повноваження держ. реєстратора, подається рішення про саморозпуск (оригінал або копія з нотаріальним посвідченням). Щоб інтереси замовника на законних підставах міг представляти адвокат, попередньо на нього слід оформити довіреність.

 

Після внесення відповідного запису до ЄДР і оприлюднення цієї інформації починається період ліквідації, за який організація проводить повне припинення своєї діяльності. Всі необхідні кроки на цьому етапі здійснює ліквідаційна комісія.

 

Фінальним кроком на даному етапі є подання реєстратору документації по цьому переліку:

  •   Реєстраційна картка-заява
  •   Довідка з ДФС про відсутність податкової та інших заборгованостей
  •   Архівна довідка про передачу певних документів на довготривале зберігання

 

Якщо документація відповідає законодавчим вимогам, не містить помилок і неточностей, запис у ЄДР вноситься протягом одного дня. Керівник ліквідаційної комісії громадського об’єднання має отримати повідомлення з підтвердженням.

 

Звертайтесь до нас, якщо у вас є потреба відповідно до закону та оперативно закрити громадську організацію!