Останніми роками в Україні проходить процес реформування системи судоустрою. Одним із ключових нововведень реформи стала так звана «адвокатська монополія» на представництво в судах. Згідно з пунктом 11 перехідних положень Конституції, з 1 січня 2019 року здійснювати юридичні послуги з представництва в суді будь-якої інстанції має право виключно адвокат.

 

Юридична фірма Astarta наразі готова забезпечити клієнтам комплексне представництво інтересів в суді, починаючи попередньою оцінкою перспектив і закінчуючи отриманням судового рішення. За необхідності ми здійснюємо також представництво у виконавчому провадженні.

 

Наша команда активно практикує в судах міста Києва, а також має змогу надавати захист в суді клієнтам з інших регіонів країни. Головний аргумент на користь послуг компанії – це фаховий досвід. Кожне розв’язання складної проблеми дозволяє нам суттєво підвищити якість надання правових послуг для наступних клієнтів.

 

Представництво в судах - АстартаПідготовка позовної заяви та інших процесуальних документів

Представництво інтересів в судах розпочинається підготовкою вимог до суду. Адвокатом аналізуються матеріали справи та виокремлюються основні моменти, що мають стати обґрунтуванням позову. Враховуються кроки, що були здійснені для досудового врегулювання спору.

 

Специфіка діяльності адвоката як представника, що практикує в суді, – це вміле оперування нормами процесуального права. Зокрема, звертатися доводиться до процесуальних кодексів:

  •   Цивільного процесуального кодексу України (ЦПКУ)
  •   Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ)
  •   Кримінального процесуального кодексу України (КПКУ)

 

 

Вимоги до форми та змісту позовної заяви викладені в ст. 175 ЦПКУ та ст. 160 КАСУ. Якщо розглядаються цивільні справи, у позовах про стягнення коштів важливо правильно вирахувати ціну позову та загальну суму судових витрат. Допомога адвоката при складенні позовної заяви дає змогу юридично правильно, лаконічно і точно формулювати вимоги та аргументи. Юристом робляться посилання на положення чинного законодавства, які стосуються справи.

 

Окрім підготовки позовної заяви, представництво в суді охоплює розробку:

  •   Відзиву/ заперечення на позовну заяву
  •   Клопотання (про виклик свідків, призначення експертиз, витребування доказів, забезпечення позову)
  •   Документів з роз’ясненнями, аргументами, міркуваннями, запереченнями

 

Представництво в судах - Астарта

Особливості розгляду окремих категорій справ

Наразі процесуальним законом закріплюється кілька форм судового провадження. Зокрема так звані малозначні справи та трудові спори можуть розглядатися шляхом спрощеного позовного провадження. Стягнення заборгованості може передбачати наказне провадження – винесення суддею одноосібно наказу, який є одночасно виконавчим документом. Також законом передбачена можливість заочного розгляду справи.

 

Захист інтересів громадян через суд передбачає чітку регламентацію строків на здійснення тих чи інших процесуальних дій. Ефективне представництво в суді пов’язане зі вчасним зверненням до судової інстанції. Законодавство на певних умовах дозволяє відновити пропущені строки подачі позову до суду, але це потребує додаткових зусиль.

 

Певну специфіку має судовий розгляд справ про адміністративні правопорушення. Досить часто йдеться про застосування процедури оскарження постанови, винесеної органом нац. поліції чи іншим державним органом.

 

Такі адміністративні справи пов’язані з обмеженим строком подачі заяви про оскарження дій/ бездіяльності/ рішень вказаних органів/ посадових осіб щодо притягнення до адмін. відповідальності. Згідно зі ст. 286 КАСУ на звернення до суду відводиться всього 10 днів з дня ухвалення відповідної постанови.

 

Звертайтесь до нас! Ми забезпечимо юридичне представництво в суді, що дозволить максимально реалізувати ваші інтереси та цілі!