Забезпечення правомірності процедури висування, а також збору й підготовки документації для реєстрації кандидата у народні депутати, на сільського/ селищного/ міського голову, у депутати місцевої ради, відбувається на підставі норм закону №4061-VІ «Про вибори народних депутатів» від 17.11. 2011 р. та закону № 595-VIII «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 р.

Підтримка фахового юриста у подібному випадку дає змогу мінімізувати ризик відмови у реєстрації. Юридична фірма Astarta спеціалізується у сфері виборчого права, тому наші фахові послуги стають запорукою дотримання різноманітних правових аспектів під час передвиборчої кампанії. Запрошуємо вас на консультацію до нашого офісу в Києві або на спілкування в телефонному режимі.

 

Збір та підготовка документів для висування та реєстрації кандидата, списків кандидатів - Астарта 

Порядок висування кандидатів

Як на парламентських, так і на місцевих виборах, законодавством передбачається два шляхи висування кандидата:

  1.     Через політичні партії/ місцеві осередки партій.
  2.     Самовисування.

 

Підготовка документів для висування кандидатів від партії/ місцевого партійного осередку передбачає оформлення рішення зборів (конференції), де вказані відомості про відповідну особу. При самовисуванні необхідно зосередитися на підготовці заяви.

 В порядку підготовки документів для реєстрації кандидата здійснюється підтвердження відповідності особи вимогам законодавства щодо можливості балотуватися на виборах. Зокрема, для народного депутата йдеться про вік від 21 року, право голосу, проживання на території України протягом останніх п’яти років. Право бути обраним на місцевих виборах врегульовується нормами статті 9 закону № 595-VIII.

 

Пакет документів для реєстрації

Одночасно зі збором документів для реєстрації кандидатів відбувається врегулювання питань фінансового характеру, а саме – забезпечення дотримання процедури формування виборчого фонду та внесення виборчої застави.

В переліку реєстраційних документів:

  1. Заява (за умови висування від партії має містити підпис керівника та печатку).

 

  1. Рішення зборів партії (при висуванні через партію).

 

  1. Автобіографія на паперовому носії й в електронному вигляді.

 

  1. Декларація особи про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру.

 

  1. 4 фотографії розміром 4х6 см.

 

  1. Ксерокопія паспорта у вигляді книжечки чи у вигляді картки.

 

  1. Підтвердження внесення грошової застави.

 

Разом з цими документами слід подати передвиборчу програму, викладену державною мовою. До подання документів для реєстрації необхідно внести грошову заставу, яка повертається тільки у випадку обрання особи. За інших обставин застава переводиться до державного чи місцевого бюджету.

Момент підтвердження реєстрації відповідним органом є точкою відліку передвиборчого процесу для відповідної особи. На цьому шляху кандидата може спіткати чимало труднощів правового характеру. Щоб звести ризики до мінімуму, варто скористатися комплексним юридичним супроводом.

Команда фахівців нашої фірми готова провести збір документів для висування кандидата та супроводжувати виборчу кампанію по інших напрямках!