Сторонами в трудовому спорі виступають роботодавець та працівник (індивідуальний спір)/ трудовий колектив (колективний спір). Причинами таких конфліктних ситуацій є невиконання чи порушення умов трудового договору. Найчастіше йдеться про звільнення, накладення дисциплінарного стягнення, проблеми з оплатою праці.

 

Вирішення таких проблемних ситуацій законодавство покладає на спеціальні комісії, що створюються на підприємствах, а також на судові інстанції. Керуватись при цьому необхідно положеннями глави XV Кодекс законів про працю (КЗпП) України, деякими нормами Господарського та Цивільного кодексу, а також Кодексу адміністративного судочинства.

 

Юридична фірма Astarta в Києві має у своєму колективі досвідчених адвокатів з трудового права. Наша компетенція та практика участі у судових процесах дає змогу надати якісні та актуальні послуги, як працівникам, так і роботодавцям.

 

Трудові спори - Астарта

 

Загальні засади

  • Залучення комісії на підприємстві для досудового розгляду спору в ряді випадків не є обов’язковим. Законом передбачені умови для безпосереднього звернення до суду.

 

  • Трудові спори віднедавна розглядаються в суді у порядку спрощеного позовного провадження (термін розгляду складає не більше 60 днів).

 

  • Подібні справи можуть розглядатися в суді при відсутності сторін. Проте юристом з трудових спорів, що представляє інтереси клієнта, може бути подане клопотання про виклик протилежної сторони для присутності на судовому засіданні.

 

  • Окрім суду загальної юрисдикції деякі справи з даної категорії можуть розглядатися господарським судом.

 

Допомога юриста з трудового права працівникам

Часто на підприємстві працює власний юридичний відділ, тому працівникові без фахових знань та досвіду важко повноцінно відстоювати свої інтереси. Залучення адвоката з трудових спорів – це можливість зрівняти шанси на виграш у справі.

 

Вже на першій консультації в адвоката ви зможете з’ясувати перспективи розгляду справи в суді, ціну подачі позову та інші принципово важливі моменти. Зі зверненням до адвоката з трудового права не варто зволікати. Строки подачі позову до суду з деяких трудових питань обмежені. Зокрема, при звільненні такий термін становить не більше 1 місяця, при інших порушеннях прав працівника – 3 місяці. Водночас, строки позовної давності не визначені стосовно справ, пов’язаних з оплатою праці.

 

Адвокат з трудового права для роботодавців

Апріорі правова система нашої держави більш широко захищає інтереси працівників. Проте віднедавна запрацював законодавчий механізм відшкодування збитків топ-менеджерами та іншими посадовими особами на підприємстві у разі недобросовісного виконання обов’язків, розтрати, порушення комерційної таємниці.

 

Професіонали нашої компанії надають підтримку роботодавцям у складних ситуаціях, пов’язаних зі скороченням штату та іншими масовими звільненнями. Значення допомоги юриста з трудового права не варто недооцінювати навіть при таких «рутинних» процедурах, як звільнення одного працівника. Адже незначна на перший погляд помилка в оформленні документації може стати причиною судової тяганини. Працівник вимагатиме не тільки відновлення на посаді, але й заробітної плати за період вимушеного прогулу.

 

Юрист з трудового права нашої компанії забезпечить необхідний захист ваших інтересів, як в процесі досудового врегулювання спору, так і в суді!