Законодавство зобов’язує суб’єктів, що фінансуються з державного та місцевого бюджету, проводити закупівлі через Прозоро (ProZorro) – спеціальну електронну систему. Окрім державних замовників використовувати цю систему на певних умовах дозволяється також комерційним замовникам (приватним компаніям).

 

Юридична фірма Astarta надає послуги з супроводу всіх процедур, які стосуються державних закупівель та роботи з системою ProZorro. Замовники отримують включно – супровід переговорної процедури, конкурентного діалогу та допорогових закупівель. Наша фахова допомога дає змогу замовникам дотриматись визначених законодавством вимог та не потрапити під санкції Державної аудиторської служби України.

 

Супровід процедури відкритих торгів - Астарта

Загальні засади

Регламентація правовідносин між суб’єктами в Прозоро відбувається на основі закону № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (25 грудня 2015 р.). «Поріг» проведення закупівель через систему складає:

 • 200 000 гривень, якщо йдеться про закупівлю товарів/ замовлення послуг
 • 1,5 мільйона гривень, якщо йдеться про виконання робіт.

 

Відкриті торги можуть бути двох типів:

 • «Українські».

 

 • «Європейські» (з публікацією англійською мовою).

 

«Поріг» для проведення відкритих торгів «європейського» типу складає 133 тисяч євро, коли мова йде про ціну закупівлі товарів/ послуг, або 5150 тисяч євро, коли мова йде про вартість виконання робіт.

 

Для роботи з системою ProZorro слід обрати один з акредитованих Міністерством економічного розвитку і торгівлі майданчиків і зареєструватися на ньому. Вибір майданчика здійснюється згідно з конкретними потребами замовника, особливостями інтерфейсу та іншими критеріями.

 

Згідно зі статтею 4 закону № 922-VIII, проведення закупівель відбувається відповідно до річного плану. Подібний план слід оприлюднити на веб-порталі Прозоро протягом 5 днів після прийняття. Сама процедура відкритих торгів чітко регламентована. Дуже важливо враховувати строки здійснення тих чи інших дій.

 

Серед принципів здійснення публічних закупівель – добросовісна конкуренція, неупереджена оцінка пропозицій, недопустимість зловживань та корупційних дій. Порушення вимог закону в даній сфері тягне за собою адміністративну і навіть кримінальну відповідальність. Слід враховувати загрозу потрапляння до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

 

Порядок проведення відкритих торгів

 1.     Підготовчий етап.

 

Розробка річного плану закупівель/ додатків/ змін. Підготовка організаційно-розпорядчої документації, що стосується діяльності тендерного комітету. Реєстрація на одному з майданчиків системи ProZorro.

 

 1.     Оголошення закупівлі.

 

Оприлюднення тендерної документації згідно зі встановленими законом строками (15 днів для торгів «українського» типу та 30 днів – «європейського»).

 

 1.     Подання пропозиції.

 

Внесення уточнень. Обмін запитаннями-відповідями між замовником та учасниками.

 

 1.     Редукціон (аукціон на зниження ціни).

 

Проведення трьох раундів з відбором пропозицій.

 

 1.     Кваліфікація потенційного переможця.

 

Перевірка відповідності обраної пропозиції встановлений критеріям оцінки. Якщо знайдені невідповідності, пропозиція відхиляється і в системі публікуються відомості про продовження строку розгляду пропозицій.

 

 1.     Оголошення переможця.

 

Оприлюднення відомостей про обрану пропозицію та намір укласти договір.

 

 1.     Укладення договору про закупівлю.

 

Термін, відведений на укладення угоди: не раніше як через 10 календарних днів після визначення переможця і не пізніше ніж через 20 днів. На майданчик необхідно завантажити скановану копію договору.

 

Супровід процедури відкритих торгів - Астарта 

Тендерна документація для відкритих торгів

 •   Інструкція з оформлення пропозицій
 •   Кваліфікаційні вимоги до учасників
 •   Технічні та інші параметри предмета закупівлі
 •   Строки постачання, виконання робіт/ послуг
 •   Проект договору закупівлі
 •   Методи оцінки пропозицій
 •   Контакті дані особи, що здійснює зв’язок з учасниками

 

Якщо у вас лишилися не з’ясовані питання, звертайтеся за консультацією до нашого офісу в Києві чи телефонуйте нам!