Зміна місця реєстрації ФОП: вирішення процедурних питань

У процесі здійснення своєї діяльності фізична особа-підприємець (ФОП) може невизначену кількість раз звертатися до держреєстратора для внесення змін до відомостей, що надавались при реєстрації такого суб`єкта.

Зміна місця реєстрації ФОП, його ідентифікаційного номеру (реєстраційного № облікової картки), реєстрація зміни ПІБ ФОП, інші дані, які первісно заносилися до ЄДР – все це є підставами для того, щоб ФОП завітав до Центру надання адмінпослуг (ЦНАП), інших органів державної влади.

 

Зміна місця реєстрації ФОП - Астарта

Зміна місцезнаходження ФОП (перереєстрації): до яких органів звертатися?

Щоб вчинити зазначені вище дії, потрібно подавати визначений пакет до декількох інстанцій.

  1. Для того, щоб отримати відповідний штам у паспорті, необхідно заповнити форму заяви в органах місцевого самоврядування (міськраді, селищній чи сільській раді). Це стосується усіх фізичних осіб, незалежно від того, займаються вони підприємницькою діяльністю, чи ні. Щоб змінити місце проживання, фізична особа – підприємець повинна отримати згоду власника квартири (будинку) за майбутньою реєстраційною адресою. Особиста присутність власника у цьому випадку обов`язкова.
  2. Зміна місцезнаходження ФОП передбачає необхідність заповнення держреєстратору ф.№ 11

До відома: стаття 18 Закону України від 15.05.2003 №755-IV визначає необхідний перелік документів для внесення змін до ЄДР, в тому числі у випадку зміни місця проживання підприємця.  

  1.   Зміна місця проживання фізичної особи-підприємця передбачає також необхідність врегулювання відносин з податковими органами, різними фондами, в т.ч. соціального страхування, банківськими установами тощо. Саме процедура зміни податкової адреси ФОП – одна з найважливіших, оскільки стосується сплати податків, інших платежів. Як наслідок – змінюються відомості в обліковій картці платника податків. Обов`язок підприємця повідомити податкову, в якій він перебуває на обліку, визначає не лише Податковий кодекс України, а й профільні закони та інші НПА.

На замітку: питання сплати податків та зборів у такому випадку до закінчення поточного бюджетного року регулює ч.8 ст.45 Бюджетного кодексу України. 

Зміна місця проживання/реєстрації ФОП: що пропонуємо ми?

Юридична фірма “Astarta” у Києві, маючи висококваліфікованих спеціалістів у галузі права, пропонує наступні послуги приватним підприємцям:

  • консультація з питань щодо зміни місця проживання, зміни податкової адреси ФОП;
  • допомога у підготовці необхідного пакету документів;
  • здійснення представницьких функцій (у випадках, не заборонених чинним законодавством);
  • оскарження дій (бездіяльності) посадових осіб тощо.

 

Вартість послуг з правової допомоги доступна кожному підприємцю. Таким чином, незалежно від того, чи ви проживаєте у Києві, чи іншому місті України, скориставшись нашою допомогою, можна вирішити усі питання швидко та у чіткій відповідності з вимогами законодавства.