Стати сурогатною матір’ю – рішення з надскладних для жінки, на яке наважуються лише одиниці. Не менш важливими і складними є правові питання процедури сурогатного материнства.

 

Кожна жінка, яка замислюється над участю в програмі сурогатного материнства має подбати про свої права та гарантії, оскільки вона виконує головну роль в процесі штучного запліднення, виношування вагітності та народження дитини не для себе.

 

Відповідно до пункту 6.10 Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні заява сурогатної матері про участь у сурогатному материнстві є обов’язковим документом, необхідним для проведення процедури сурогатного материнства.

 

Зміст даної заяви є типовим і затверджений додатком 17 до вказаного Порядку. Основним положеннями заяви є добровільна згода на сурогатне материнство, інформування про стан свого здоров’я, засвідчення поінформованості про ризики та ускладнення в процесі виношування ембріона, прийому препаратів за призначенням лікаря, пологів.

 

Перед підписанням даної заяви майбутня сурогатна матір обов’язково потребує професійної юридичної консультації. В заяві не визначальний моральний аспект правовідносин, права на дитину встановлені тільки посиланням на ознайомлення жінки зі статтями 123, 136 Сімейного кодексу України. Лише адвокат, який практикує в сфері правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій може роз’яснити зміст даних статей, реальні права та обов’язки, які матиме сурогатна матір за законодавством України. Лише так жінка, яка планує учать в сурогатному материнстві, зможе об’єктивно співвіднести власні очікування та дійсні майбутні обставини. Вказані статті Сімейного кодексу України унеможливлюють визнання свого материнства (навіть в судовому порядку) сурогатною матір’ю. Оспорювання материнства не допускається у випадках застосування репродуктивних технологій.

 

Адвокати юридичної фірми Astаrta в Києві надають консультації щодо коректного заповнення заяви сурогатної матері про участь у сурогатному материнстві, детально тлумачать її зміст для заявниці. Наші клієнтки за помірні ціни та в розумні строки отримують кваліфіковані юридичні послуги щодо супроводу процедур застосування репродуктивних технологій, зокрема повний правовий аналіз та перевірку відповідності вимогам чинного національного та міжнародного законодавства документів, що підлягають підпису сторонами програми сурогатного материнства.