Розірвання шлюбу — крайня міра, яку застосовує подружжя. З досвіду адвокатської практики часто бачимо, що діти в сім’ї стримують батьків від таких кардинальних кроків. Однак не завжди все складається щасливо. Як не приховуй, неприязні відносини між дорослими, суперечки негативно відбиваються на психічному та емоційному стані дітей. Коли вичерпались всі вимоги «за» і «проти», потрібна порада юриста.

 

Як подати на розлучення якщо є діти?

Кожен випадок індивідуальний і потребує детального вивчення та правової послуги адвоката. Справа розглядається в місцевому суді. Відповідно до положень Сімейного кодексу України, передбачена процедура розлучення подружньої пари з неповнолітніми дітьми.

 

В цілому, можна виділити два варіанти подачі документів до суду:  

  1. спільна заява подружньої пари;
  2. заява жінки або чоловіка.

 

Розглянемо які умови передбачено законом в обох випадках.

 

Розлучення подружжя з неповнолітніми дітьми - Астарта 

Шлюборозлучна процедура

І варіант — процедура розлучення за спільною заявою пари, яка має дітей. Правові підстави визначені в ст. 109 СК України.

                                                          

Документи, щоб звернутися в суд:       

  • Заява, яка складена та відповідає за формою та змістом положенням процесуального кодексу. 
  • Договір письмовий, з визначеними умовами де проживатимуть діти, які обов’язки матері/батька у житті дитини та її вихованні.
  • Договір про сплату аліментів, який посвідчений нотаріально. Як альтернатива виконавчий напис нотаріуса про стягнення суми грошових коштів на забезпечення потреб дитини.

 

II варіант — один із подружжя звертається в суд. Регулюється положеннями ст. 110 СК України.

 

Особливості розлучення та умови адресації суду заяви:  

  • Позов подає ініціатор судового процесу.  
  • Не може бути подано заяву:

– протягом періоду, коли дружина вагітна;

– до одного року з дня народження дитини (за виключенням випадків протиправної поведінки та ознак кримінального правопорушення по відношенню один до одного або проти дитини).

 

  • Подача заяви допускається:

– протягом часу вагітності (відомо, що батько ненародженої дитини є інша особа);

– доки дитині не виповнилося один рік (за умови, якщо визнано батьком іншого чоловіка або є рішення суду про виключення відомостей з актового запису про народження дитини).

  • В тому випадку, якщо один із пари є недієздатним, питання може ініціювати опікун.

 

У своїй справі сам не суддя

Справи, що стосуються долі сім’ї та неповнолітніх дітей, не такі легкі, як здається на перший погляд. Потрібно врахувати безліч нюансів для отримання позитивного рішення. 

 Наслідки вирішення справи спільного звернення подружжя:

  •   Сторони можуть змінити хід процесу і відкликати заяву протягом місяця до прийняття кінцевого рішення.
  •   Суд приймає рішення та встановлює дійсне бажання та наміри чоловіка і дружини, перевіряє чи не порушені права.

 

Рішення судової інстанції у випадку подачі заяви однією особою:

  • Суд в необхідних випадках дає час на примирення.
  • З’ясовує всі дійсні обставини, що мають відношення до справи. Досліджує чи можливе спільне життя, наявність дітей в сім’ї та їх вік.
  • Приймає рішення про задоволення або відмову в позові.  

 

Насправді роль суду в процесі вирішення справи дуже важлива, оскільки лише в суді передбачена процедура розлучення при наявності неповнолітніх дітей. Судове рішення — офіційний документ, з дати набуття законної сили шлюб вважається розірваним. На сьогодні відсутні будь-які штампи та додаткові атрибути, щоб підтвердити сімейний статус особи після розлучення. Сторони отримують рішення в суді. 

 

Ми пояснюємо закон

Адвокат допоможе знайти вихід у вашій ситуації та розв’язати питання, враховуючи всі ризики та обставини справи. Підготує перелік доказів для подачі, пояснення по справі, визначить, яка ціна судового збору. В цьому вам допоможуть послуги кваліфікованих спеціалістів юридичної фірми Astarta, що знаходиться в місті Києві. Ми поетапно слідуємо закону і виконуємо домовленості з клієнтом.

 

Розлучення батьків часто стає проблемою для дітей, вони втрачають тісний контакт з одним із них. Складається ситуація, коли більше смутку, ніж радості. Та це не перешкода зустрічатися з дитиною, надавати матеріальну допомогу. У батька та матері є рівні права брати участь у розвитку та вихованні дитини. Ми сприяємо тому, щоб залишався контакт дітей з їх найріднішими людьми. До 14 років дитина не може самостійно обирати з ким її жити. Питання визначення місця проживання дитини розглядаємо окремо у статті.

 

Знання законів допомагає в непередбачуваних обставинах.

Звертайтесь до нас, ми націлені перемагати!