Як підтвердити родинні відносини? І які докази потрібно для прийняття рішення? Розглянемо дану категорію цивільних спорів та разом все з’ясуємо.  

 

Згідно з процесуальним законом, до районного суду в Україні в населений пункт, де проживає заявник, звертається із заявою про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

 

Хто виступає ініціатором судового процесу?

  • Фізичні особи які спадкують майно.

 

  • Особи, які претендують на компенсації, пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

 

  • Інші особи звертаються до суду з заявою про встановлення факту.

 

  • Прокурор у випадках, передбачених законом. 

 

В яких випадках це має значення?  Наприклад, наявність розбіжностей в прізвищах перешкоджають розв’язувати питання щодо належного оформлення спадкових прав. Враховуючи всі обставини, суд з’ясовує, для чого потрібно встановлення факту родинних відносин.

 

Основні відмінності категорії цих справ:

  • Процесуальний статус справи за заявою про встановлення факту це окреме провадження;

 

  • Встановлення факту родинних відносин повинно породжувати юридичні наслідки.

 

Встановлення факту родинних відносин - Астарта

Як отримати спадок?

Для оформлення документів у нотаріуса потрібно спочатку провести слухання в суді та підтвердити родинні стосунки, довести певні факти.   

 

Потрібно підтвердити, що заявник проживав однією сім’єю з іншою особою, та постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

 

Для якісного та швидкого розгляду справи про встановлення факту родинних відносин в суд потрібно підготувати:

  • письмові підтвердження, все що пов’язано з обставинами, це можуть бути: довідки з реєстраційних служб, акти, виписки з домової книги, листи, фото;

 

  • запросити свідків для пояснень та підтвердження подій.

 

Після встановлення факту родинних відносин для прийняття спадщини заявник отримує нотаріальне свідоцтво. І в цьому випадку судове рішення не змінює собою ніяких реєстраційних документів, а являється тільки підставою для отримання цих документів.

 

В практиці нашої юридичної фірми Astarta ми надавали допомогу при розгляді справ встановлення факту і знаємо певні складнощі в зборі доказів. Особливо це стосується архівних записів та письмових посвідчень написання прізвища, зміни літер, перекручування імені та по батькові. Пошук необхідних даних також можливо провести в обласних архівних установах, відшукуючи записи в церковних книгах про фіксацію народження та смерті. При необхідності можливо спростити процедуру та подати письмовий запит адвоката.  В будь-якому випадку, ціна залежить від обсягу роботи по справі.

 

Послуги нашої компанії не обмежуються лише встановленням факту родинних відносин. В сімейному праві також є актуальним встановлення факту реєстрації батьківства.

 

Пропонуємо дізнатися більше про нашу діяльність в Києві. Ми допоможемо!