Для розв’язання сімейних питань потрібна незалежна сторона. В цьому випадку допомагають послуги адвоката. Часто подружжя за емоціями втрачають здатність побачити більше та спрогнозувати розвиток подій на майбутнє.

 

За допомогою судової практики та Сімейного кодексу України ми допомагаємо зорієнтуватися у випадку розірвання шлюбу та вирішуємо з клієнтами задачу, як стягнути аліменти на дитину. Розвиток дитини залежить не тільки від оточення в якому вона зростає і від часу, який вона проводить з батьками, це суттєві матеріальні витрати, які необхідні щодня. Спір щодо суми коштів, які мають відраховуватися на аліменти завжди неоднозначно сприймається тим з батьків, хто заперечує.

 

Згідно з законом батьки обирають один із варіантів стягнення аліментів:

  •       добровільне відрахування узгодженої суми коштів;
  •       виконавчий напис у нотаріуса;
  •       звернення за судовим наказом до суду;
  •       позов про стягнення аліментів у частці від доходу одного з батьків;
  •       заява про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.

 

Останній варіант ми опишемо детально.

 

Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі - Астарта

Що значить у твердій грошовій сумі?

У обох батьків є обов’язок утримувати дитину, незалежно від того, які відносини між ними. Саме ініціатор процесу обирає вимогу про стягнення коштів в твердій грошовій сумі, тобто у чітко визначеній сумі. Наприклад, якщо батько чи мати отримують кошти не стабільно, їх заробіток змінюється, змінюється постійно місце роботи та дохід, з якого обраховується, то правильним буде призначити певну суму аліментів. Кошти стягує суд до повноліття дітей, тобто на значний період. Тому є логічним сторонам згодом переглядати й обрати найкращий спосіб для стягнення аліментів, якщо змінилися обставини отримання доходу у боржника. Не чекати роками, коли стягувана сума зовсім стане мізерною та недостатньою для утримання дитини. Це питання може порушувати в суді як дружина, так і чоловік. Також дозволено до початку судового засідання змінити підстави та предмет позову та ставити вимогу про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, замість процентного вирахування з доходу.

 

Трапляється, що позивач отримав більше інформації після подачі позову до суду, і це можливо вплине надалі на порядок стягнення. Підготовка до засідання має велике значення. Краще, якщо ознайомиться з матеріалами адвокат. Наприклад, Відповідач може подати документи про фінансові зобов’язання з виплати споживчого кредиту, про відрахування на рахунок матері чи батька щомісячно грошей, про те, що офіційно він не працює, довідку з фіскальної служби про те, що його дохід за останні півроку дорівнює нулю та багато інших. Кожен доказ потрібно перевірити, заявляти суду клопотання про витребування письмових підтверджень. Можливо отримати довідку з архіву суду, де слухали справу, в разі, якщо є провадження в суді про стягнення з Відповідача аліментів, або виконавчі листи на підприємстві. Всі ці дані суттєво впливатимуть на хід процесу.

 

Яку суму аліментів вказати?

Дуже часто визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі залежить від життєвих обставин сім’ї, необхідного розвитку дитини. Щороку в державному бюджеті встановлюється сума прожиткового мінімуму, в тому числі для дітей в категоріях різного віку. Однак з практики ми бачимо, що не залежно від того, які кошти бажає отримувати Позивач щомісяця, суд орієнтується на дохід того, з кого будуть стягувати аліменти, на його матеріальний статус та можливості, наявність інших осіб на утриманні. Відіграє роль і те, що у чоловіка чи жінки є інші неповнолітні діти, є старенькі батьки пенсіонери, вагітна дружина, яка не працює. Суд звертає увагу та не, чи є офіційні тому підтвердження.

 

Аліменти у твердій грошовій сумі підлягають індексації, яка проводиться підприємствами при нарахуванні доходу особи, що сплачує аліменти. Така індексація проходить за кошти боржника. Окрім того, індексація може бути проведена за заявою одержувача аліментів в судовому порядку.

 

Виплати на дітей присуджуються від дати подачі заяви або позову. Щодо стягнень за минулий період, то тут важливо надати відповідні підтвердження, що стягувач вживав заходи, щоб стягнути кошти, а боржник ухилявся від сплати. Законодавець збільшив час, і тепер можливо присудити аліменти за попередні десять років. Для такого стягнення необхідно залучати адвоката для витребування письмових доказів відповідно до процесуального кодексу. Це велика робота, однак якщо все виконати правильно і всі дані будуть свідчити про вжиті заходи Позивача про виконання обов’язків по відношенні до дитини, й ухилення Відповідача від грошового обов’язку, то можливо отримати позитивне рішення. Більше інформації про справи по аліментам за посиланням в наступній статті.

 

Потрібна допомога

Дуже важливий фактор, що послуги адвоката в Києві та по всій країні потрібні й стягувачу і боржнику. Щоб мати позитивний результат розв’язання вашого питання потрібно звернутися до юридичної фірми Astarta, ми допоможемо зважити всі дійсні докази та зіставити їх. Практика показує, що на сьогодні перелік додатків до позову для подачі в суд не вичерпується лише офіційним свідоцтвом та довідкою про реєстрацію місця проживання. Наприклад, якщо один з подружжя перебуває на заробітках в іншій країні, чи здає в оренду рухоме або нерухоме майно та отримує прибуток, то за допомогою запитів адвоката та пошуку у відкритих базах даних можливо отримати певну інформацію. Суд допомагає в зборі доказів у разі якщо інформація може бути надана лише суду. Головне знати як їх використати. Вартість юридичних послуг адвокат зазначить після аналізу правових документів. Ми знаємо закон і ефективно його застосовуємо.