Терміном «статутний капітал/ фонд» позначається сукупність фінансових ресурсів господарського товариства (ТОВ, АТ, ТДВ). Формування статутного фонду відбувається з наступних джерел:

  1. Грошей на банківських рахунках компанії.
  2. Нерухомості, обладнання, транспортних засобів, землі, цінних паперів та інших складових, виражених у грошовому еквіваленті.

 

Зміна розміру статутного капіталу – це один із закономірних етапів у розвитку багатьох компаній. Для здійснення даної процедури відповідно до положень чинного законодавства варто скористатися допомогою профільного юриста. Йдеться передусім про правовий супровід перереєстрації суб’єкта підприємництва, тобто про внесення змін до Єдиного держ. реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців (ЄДР).

 

Юридична фірма Astarta багато років поспіль спеціалізується на послугах з перереєстрації компаній. Окрім внесення змін статутного капіталу компанії, нами здійснюється підтримка з таких питань, як зміна КВЕД, складу засновників, юр. адреси, найменування, керівника (директора). Офіс нашої фірми знаходиться в місті Києві. Проте за потреби ми готові надавати допомогу клієнтам з будь-якого регіону країни.

 

Зміна розміру статутного капіталу - Астарта 

Актуальні законодавчі вимоги

Віднедавна порядок перереєстрації господарських товариств значною мірою змінився. Це відбулося після набуття 17 червня 2018 р. чинності закону № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Важливе нововведення в законі – це відсутність вимоги обов’язково вносити в статут відомості про розмір статутного фонду.

 

Зміна статутного капіталу акціонерного товариства (АТ) врегульовується нормами Цивільного кодексу України (ЦКУ) – ст. 156-157.

 

Ініціатива будь-яких змін в статутному фонді належить до компетенції загальних зборів учасників/ акціонерів господарського товариства. Якщо йдеться про ТОВ, то рішення має бути схвалене трьома чвертями голосів учасників. Як для ТОВ, так і для АТ, зміни можливі лише після формування статутного капіталу в повному обсязі.

 

Особливості збільшення/ зменшення статутного капіталу

Законодавством закріплені 3 алгоритми збільшення статутного фонду ТОВ:

  1. Використання прибутку самого підприємства (який не був розподілений/ виданий у вигляді дивідендів).
  2. Залучення додаткового внеску від самих учасників.
  3. Залучення внеску ззовні, від третьої особи (інвестування).

 

Згідно зі статтею 156 ЦКУ для АТ процедура відбувається:

  1. Шляхом збільшення номінальної вартості акцій.
  2. Через додатковий випуск акцій.

 

При зменшенні статутного фонду госп. товариства слід обов’язково дотриматись процедури повідомлення кредиторів. Якщо ця вимога не виконується, контрагенти вправі звернутися до суду.

 

Зміна розміру статутного капіталу - Астарта

Оформлення документів

Щоб змінити розмір статутного капіталу компанії, окрім внутрішніх переформатувань, слід пройти державну легалізацію. Для цього збираються і подаються держ. реєстратору наступні документи:

  • Заповнена форма заяви
  • Протокол загальних зборів учасників товариства, на якому винесене відповідне рішення (підписи учасників зборів під протоколом посвідчуються нотаріально)
  • Квитанція про оплату амін. збору

 

Зміни в капіталі відображаються в електронній формі ЄДР, за потреби видається витяг з цього реєстру.

 

Звертайтесь! Фахівці нашої фірми готові розпочати роботу невідкладно!