Законодавство вимагає внесення ідентифікаційних відомостей про засновників товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) до Єдиного Державного Реєстру. Йдеться про наступну інформацію:

 •   Для фізичної особи – прізвище, ім’я, по батькові/ місце проживання/ ІПН
 •   Для юридичної особи – найменування/ місце знаходження/ код обліку платника податків

 

З юридичної точки зору зміна засновників ТОВ – це перереєстрація даного суб’єкта господарської діяльності на підставі певних кроків та підготовленої документації. Процедура зміни складу засновників врегульовується законом №2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р., законом «Про державну реєстрацію» (2003 р.), Господарським та Цивільним кодексами, деякими іншими нормативними актами.

 

Компанія “Astarta” пропонує фахову правову допомогу як можливість для клієнта спростити процедуру зміни складу учасників юридичної особи. Послуги надаються за доступними цінами в Києві чи іншому населеному пункті України (зокрема, передбачається можливість розробки та експертизи документації з відправленням електронною поштою). Наша компанія має змогу також супроводжувати інші зміни в господарських товариствах, що потребують державної реєстрації. Зокрема – це зміна КВЕД, директора, юр. адреси, найменування.

 

Зміна засновника ТОВ - Астарта 

Підстави для зміни засновників

 

Новим законом №2275-VIII скасовуються будь-які обмеження стосовно кількості учасників ТОВ, що створює сприятливі умови для більш широкого залучення громадян країни та нерезидентів до підприємництва. Стати засновником господарського товариства на законних підставах можна наступними шляхами:

 1.     Купівля корпоративних прав (частки в уставному капіталі).
 2.     Отримання такої частки у спадщину (для фіз. особи)/ через процедуру правонаступництва (для юр. особи).
 3.     Використання інших легальних способів передачі корпоративних прав (приміром, дарування, обміну).
 4.     Інвестування (збільшення розміру статутного капіталу через залучення внеску третьої особи з введенням цієї особи до складу учасників).

 

Зміна учасників ТОВ – це також виведення зі складу учасника. Стосовно примусового виключення законодавство не містить окремих вказівок. Протиправна/ недобросовісна поведінка засновника не може розцінюватися як підстава для примусового виключення. Легальних підстав виключення засновника всього дві:

 1.    Невнесення вкладу до статутного фонду у встановлений законом термін.
 2.    Смерть фіз. особи/ припинення юридичної особи і відсутність заяв від спадкоємців/ правонаступників про вступ.

 

Згідно з положеннями закону №2275-VIII, зміна складу учасників ТОВ шляхом переходу частки в уставному фонді спадкоємцю/ правонаступнику, а також добровільного виходу, якщо частка учасника складає менш як 50%, не потребує згоди інших учасників.

 

Зміна засновника компанії з врахуванням переважних прав

 

На підставі багаторічного досвіду з супроводу бізнесу ми наголошуємо: зміна засновників ТОВ потребує ретельної попередньої підготовки. Без фахових юридичних знань складно врахувати всі нюанси, що надалі може стати причиною судових спорів. Серед наших послуг – консультації в будь-якому зручному для клієнта режимі (в офісі, в кав’ярні, телефоном чи з допомогою відеозв’язку).

 

Одним із ризиків обговорюваної процедури є неврахування переважних прав учасників господарюючого суб’єкта. Йдеться про наступні права:

 •   На викуп частки/ частини частки іншого засновника
 •   На здійснення додаткових вкладів у статутний фонд

 

Процедура продажу корпоративних прав з врахування переваги інших учасників перед третьою особою регламентована статтею 20 закону №2275-VIII. Учасник, що бажає продати свою частку, має сповістити про це інших учасників, вказавши вартість та решту умов відчуження. Продаж третій особі здійснюється тільки за умови, якщо протягом 30 днів ніхто з учасників не заявив про намір викупу. Аналогічна процедура застосовується у випадку збільшення статутного капіталу шляхом залучення внесків третьої особи.

 

Документи для перереєстрації ТОВ

 

Щоб змінити засновників ТОВ відповідно до вимог законодавства, необхідно підготувати для подачі державному реєстратору пакет документації. Ключовим документом в цьому пакеті є підстава для перереєстрації (один із вказаних нижче документів):

 1.     Договір купівлі-продажу корпоративних прав (додатково до нього подається передавальний акт).
 2.     Заява на вступ до ТОВ спадкоємця/ представника правонаступника/ третьої особи, що здійснює внесок у статутний фонд.
 3.     Рішення (протокол) зборів про виведення учасника.
 4.     Заява про добровільний вихід зі складу учасників.
 5.     Судове рішення про стягнення частки в статутному фонді.

 

Зміна засновників товариства з обмеженою відповідальністю також передбачає подачу держ. реєстратору:

 •   Заповненої реєстраційної картки
 •   Квитанції про сплату амін. збору
 •   Статуту товариства
 •   Довіреності на адвоката для представництва від імені замовника
 •   Копії паспорта/ ІНП учасника (нового чи того, що виходить зі складу)

 

Ми займемося зміною учасників ТОВ, а ви зможете заощадити час для розвитку свого бізнесу!