Громадськість, представники ЗМІ зараз пильно стежать за дотриманням вимог законодавства кандидатами на виборні посади. Не меншу, а то й більшу, пильність проявляють опоненти. Подібні обставини зумовлюють потребу у фаховому юридичному супроводі агітаційних та інших передвиборчих заходів.

 

Юридична фірма «Astarta» на спеціалізованому рівні здійснює правове забезпечення агітаційних заходів кандидатів у депутати парламенту, місцевих рад, а також претендентів на посаду міського голови. В рамках надання послуг – правове забезпечення зустрічей з виборцями. Територіально ми не обмежуємося Києвом, де знаходиться офіс компанії. Поле нашої діяльності – вся Україна.

 

Форми та способи проведення агітаційних масових заходів

Законом № 4061-VІ «Про вибори народних депутатів» від 17 листопада 2011 р. та законом № 595-VIII «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 р. визначаються наступні легальні форми масових заходів з метою агітації:

 •   Збори громадян/ інші форми зустрічей
 •   Мітинги, пікети, походи, демонстрації
 •   Концерти, кінопокази, вистави, спортивні змагання на підтримку кандидата/ партії

 

Кандидати/ їхні довірені особи зустрічаються з виборцями на таких майданчиках:

 1.     У залах клубів, кінотеатрів, бібліотек.
 2.     На підприємства, для комунікації з трудовими колективами.
 3.     У людних місцях (на міських площах, в парках, біля ТРЦ).
 4.     За місцем проживання виборців (на подвір’ях багатоквартирних будинків).

 

Допомога юриста

Багато експертів визнає особисту комунікацію з електоратом найбільш дієвою формою агітації. Проте для використання всіх її переваг та уникнення «підводних каменів» варто суворо слідкувати за дотриманням законодавчих вимог. Серед проблемних моментів:

 •   Фінансування заходів
 •   Строки агітації
 •   Врахування обмежень, встановлених законом
 •   Деякі інші аспекти

 

Фахові юристи нашої компанії готові протягом усієї передвиборчої кампанії відстежувати відповідність масових акцій законодавству. До уваги обов’язково буде братися фінансовий момент. Адже фінансування має здійснюватись лише із коштів виборчого фонду кандидата/ партії.

 

В деяких випадках допомога адвоката дозволяє усунути порушення виборчого права при укладенні договору оренди приміщення для проведення агітаційних акцій. Власник/ законний користувач приміщення незалежно від форми власності не може відмовити кандидату в оренді, якщо до цього надавав таке право іншому кандидату.

 

Якщо забезпечений правовий порядок агітації, це вже вагомий фактор оптимального проведення передвиборчої кампанії. Але крім безпосередньої агітації є багато інших моментів, до яких кандидату варто долучати юриста. Приміром – це супровід діяльності громадських приймалень, надходження внесків у виборчий фонд, укладення угод з виконавцями різних робіт та послуг. Звертайтесь, ми подбаємо про всі ці правові питання!