Останніми роками в нашій країні проходить реформування системи пенсійного забезпечення. Принципи нарахування та зміни розміру пенсій для багатьох громадян лишаються незрозумілими. Не варто скидати з рахунку також випадки недбалості та допущення помилок співробітниками пенсійної служби.

 

Якщо у вас виникли питання стосовно пенсійних виплат, звертайтеся до нас. Юридична фірма Astarta в Києві супроводжує пенсійні й соціальні справи у процесі їх розгляду у досудовому та судовому порядку. Наші юристи проводять неупереджені розрахунки та знаходять необхідну законодавчу аргументацію для захисту інтересів пенсіонера згідно з особливостями конкретної справи.

 

Пенсійні справи - Астарта

Основні питання

Консультація адвоката, що добре орієнтується в пенсійному праві, не завадить будь-якому громадянину України передпенсійного віку. Юрист по пенсійних справах допоможе з’ясувати наступні моменти:

 •   Чим відрізняється трудовий, страховий, спеціальний та пільговий стаж?
 •   Що робити у випадку, коли для призначення пенсії не вистачає мінімального страхового стажу? В чому суть процедури «купівлі стажу»?
 •   Як сьогодні обраховується стаж при наявності періодів навчання, військової служби, безробіття?
 •   Як отримати пенсійні виплати, коли мало місце офіційне працевлаштування за кордоном?
 •   Чи дійсно можна вибрати «вигідний» період з-поміж років роботи для нарахування пенсії?

 

Нормативно-правове врегулювання

Основою пенсійного законодавства в Україні є закон №1788–ХІІ «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 р. з численними змінами та доповненнями. Сьогодні пенсійні справи ведуться в цифровій формі.

 

Будь-які зміни та перерахунки можна відстежити через особистий кабінет. Електронна пенсійна справа доступна з допомогою ключа ЕЦП (електронного цифрового підпису).

 

Розв’язання спорів

При виникненні у громадян спірних питань з Пенсійним Фондом України (ПФУ) можливі два варіанти дій:

 1.     Подача скарги у пенсійний орган вищого підпорядкування.
 2.     Подача позову до суду.

 

Представники ПФУ зобов’язані протягом 30 днів з моменту отримання скарги дати мотивовану відповідь. Подача скарги не позбавляє права на судовий розгляд.

 

Адвокат з пенсійних питань може знадобитися в суді для супроводу наступних справ:

 •   Розбіжностей у визначенні тривалості страхового стажу
 •   Оформлення пенсії військовослужбовця, учасника бойових дій, держ. службовця
 •   Відмови у перерахунку пенсії
 •   За багатьох інших обставин

 

Пенсійний адвокат нашої фірми надасть вам всі необхідні послуги для оформлення пенсії без жодних помилок і фінансових втрат!