Зміна директора (керівника) ТОВ

 

Керівник господарського товариства (фірми, компанії, підприємства) одноосібно здійснює виконавчі повноваження та вчиняє дії від імені цього суб’єкта правовідносин. Процедура зміни директора ТОВ в Україні врегульовується положеннями закону № 2275-VIII «Про ТОВ і ТДВ» від 06.02.2018 р., іншими нормативними актами.

 

Компанія “Астарта” надає комплексну правову допомогу у разі зміни керівника підприємства з наступних причин:

 • При закінченні терміну дії трудового контракту
 • За умов невиконання/ неналежного виконання посадових обов’язків
 • При зміні засновників/ напрямків діяльності/ реорганізації товариства
 • Згідно заяві про звільнення за власним бажанням
 • За наявності суттєвих суперечностей з засновниками

 

Зміна директора (керівника) ТОВ - Астарта

 

Порядок зміни директора юридичної особи

 

Комплекс послуг і вартість правової підтримки щодо реєстрації зміни керівника (директора) охоплює супровід на 3 етапах:

 1. Оформлення внутрішньої документації (рішення/ протоколу загальних зборів товариства, наказу про звільнення старого/ призначення нового керівника).
 2. Державну реєстрацію (внесення запису про зміни до ЄДР юридичних осіб та фіз. осіб підприємців, отримання відповідної виписки).
 3. Відправка повідомлень про зміну керівництва контролюючим органам та контрагентам.

 

Зміна директора ТОВ сьогодні повинна ґрунтуватися на нових законодавчих нормах, що вступили в силу з 2018 року. Положення старого закону про господарські товариства, що врегульовував діяльність товариств з обмеженою відповідальністю в Україні до червня 2018 року, більше не є чинними. Зокрема, законодавством більше не передбачається внесення відомостей про керівника у статут товариства.

 

Документи для проведення реєстраційних дій

 

Послуги юристів нашої компанії в Києві стосовно перереєстрації ТОВ включають підготовку документації для подачі державному реєстратору (нотаріусу). З метою представництва інтересів клієнта, здійснення необхідних дій від його імені попередньо на адвоката оформлюється і нотаріально завіряється довіреність.

 

Зміна директора (керівника) юридичної особи здійснюється за наявності наступної документації:

 • Заповненої реєстраційної картки (заяви)
 • Протоколу загальних зборів ТОВ з відповідним рішенням/ наказу про звільнення старого/ призначення нового керівника
 • Копії статуту господарчого товариства
 • Копій паспорту, ІПН старого та нового директора

 

Підписи на протоколі загальних зборів ТОВ в обов’язковому порядку завіряються нотаріально. В обов’язки адвоката входить організація такого підписання.

 

Процедура зміни директора як переформатування ТОВ

 

Законодавство та статут товариства надає директору широке коло повноважень. Зокрема ця посадова особа є підписантом фінансової, податкової та іншої важливої документації. Зміна керівника підприємства потребує переоформлення ключів та сертифікатів для здачі податкової звітності, а також подачі до банку картки зі зразком підпису нового директора.

 

Нерідко призначення нового керівника компанії пов’язане з докорінною перебудовою в схемі володіння долями в статутному капіталі. Зокрема – це зміна засновника ТОВ (купівля-продаж корпоративних прав, передача в спадок). Фахівці нашої компанії готові супроводжувати такі складні структурні перебудови юридичної особи. Проте варто зазначити: одночасно реєстрація зміни керівника і засновника відбуватися не може. Законодавство вимагає проведення окремої реєстрації обох цих пунктів.

 

Звертайтеся до фахівців нашої компанії для швидкої і коректної перереєстрації ТОВ!