Процес сурогатного материнства вимагає дотримання супроводжується оформленням ряду обов’язкових правових документів. Належне ставлення до формальних вимог закону на всіх етапах даної процедури зі сторони подружжя зменшує ризик виникнення суперечок між ними та сурогатною матір’ю в майбутньому, проблем з оформленням документів дитини.

 

Відповідно до пункту 6.10 Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій виношування нею ембріона, є обов’язковим документом, необхідним для проведення процедури сурогатного материнства. 

 

Дана заява на виношування ембріона є типовою і затверджена додатком 17 до вказаного Порядку. Основним положеннями заяви є добровільна згода жінки на сурогатне материнство, інформування про стан свого здоров’я, засвідчення поінформованості про ризики та ускладнення в процесі виношування ембріона, прийому препаратів за призначенням лікаря, пологів.

 

Спірні відносини між подружжям та сурогатною матір’ю після народження дитини, як правило, виникають через недостатню законодавчу урегульованість в цій сфері, а також помилки, хибну інформацію в документах, неповну поінформованість сторін ще на початку домовленостей. Моральний аспект в цих правовідносинах ускладнює вирішення правових питань, тому майбутній сурогатній матері рекомендований комплексний юридичний супровід.

 

В заяві не визначальний моральний аспект правовідносин, права на дитину встановлені лише посиланням на ознайомлення жінки зі статтями 123, 136 Сімейного кодексу України. Адвокат, який практикує в сфері правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій може роз’яснити зміст даних статей, реальні права та обов’язки, які матиме сурогатна матір за законодавством України. Лише так жінка, яка планує учать в сурогатному материнстві, зможе об’єктивно співвіднести власні очікування та дійсні майбутні обставини. Вказані статті Сімейного кодексу України унеможливлюють визнання свого материнства (навіть в судовому порядку) сурогатною матір’ю.

 

Адвокати юридичної фірми Astаrta в Києві надають консультації щодо коректного заповнення зазначеної заяви. Наші клієнти за помірні ціни отримують кваліфіковані юридичні послуги щодо супроводу процедур застосування репродуктивних технологій, зокрема повний правовий аналіз та перевірку відповідності вимогам чинного національного та міжнародного законодавства документів, що підлягають підпису батьками та сурогатною матір’ю.