З метою забезпечення рівних можливостей для кандидатів на виборні посади та запобігання нанесенню моральної шкоди з боку опонентів законодавством встановлюється чіткий порядок агітаційної кампанії. Проте спокуса перемогти на виборах надто велика, що зумовлює чимало порушень закону з боку кандидатів та їхніх прихильників.

Юридична фірма «Astarta» пропонує послуги з юридичного аналізу діяльності опонентів та припинення допущених ними порушень. Йдеться про комплексну роботу з моніторингу матеріалів ЗМІ, розгляду конкретних ситуацій, що мають ознаки застосування адмін. ресурсу та інших правопорушень. Фахівці компанії готові долучитися до передвиборчої кампанії в будь-який момент, працювати, як у Києві, так і деінде в Україні.

Проте радимо звернутися до нас ще до початку кампанії, щоб не допустити помилок, якими через певний час зможуть скористатися конкуренти. Наша компанія займається збором та підготовкою документів для висування та реєстрації кандидата, супроводом процедури внесення застави, формування виборчого фонду. З нашою допомогою кандидат створює міцний правовий фундамент своєї передвиборчої кампанії.

 

Напрями протистояння між опонентами на виборах

  1. Боротьба в інформаційному просторі/ «чорний піар» (компромат, дезінформація, зміщення акцентів при висвітленні подій).
  2. Адмінресурс (психологічний тиск на працівників державних та комунальних установ).
  3. Зрив зустрічей з виборцями або дискредитація кандидата на таких зустрічах (не допуск в приміщення, бійки, агресивні запитання).
  4. Поширення чуток «від дверей до дверей», включно – з використанням соц. мереж.

 

Всі вище перераховані дії пов’язані з порушенням закону. За їхнє вчинення передбачені ті чи інші види адміністративної/ кримінальної відповідальності. Завдання юриста в розрізі підтримки свого кандидата – це збір доказів неправомірних дій та подання скарг/ позовів до суду для їхнього припинення й притягнення порушників до відповідальності.

 

Ознаки агітації при висвітленні виборчого процесу в ЗМІ

Юридичний аналіз діяльності опонентів стосується перевірки друкованих матеріалів у ЗМІ та відеоматеріалів на телебаченні, які пов’язані з виборами. ЗМІ мають право на власний розсуд висвітлювати події в рамках інформаційного забезпечення виборів (візити кандидатів до тих чи інших місць, партійні збори, мітинги). Але іноді представлення інформприводу включає ознаки агітації.

 

Може йтись, як про зосередження уваги на позитивній діяльності кандидата, так і на підкресленні негативних моментів. Адвокатами нашої компанії не тільки здійснюється юридичний аналіз подібних матеріалів, пов’язаних з діяльністю опонентів, але й робляться кроки для припинення допущених ними порушень.

 

Залучайте нас до фахової експертизи усіх аспектів виборчого процесу! Отримайте для себе вагому перевагу в правовому полі!