Агітаційна кампанія під час виборів є однією із основних складових успішного проведення кампанії та отримання перемоги на виборах. Оновлене виборче законодавство має ряд заборон і спеціальне регулювання агітаційної діяльності, яка передбачає здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) – суб’єктів виборчого процесу. 

Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. Виборчий кодекс України визначає такі способи форми агітації: проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями; проведення мітингів, походів, демонстрацій; проведення публічних дебатів, дискусій, «круглих столів», прес-конференцій щодо положень передвиборних програм та політичної діяльності кандидатів, партій (організацій партій) – суб’єктів виборчого процесу; оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень; розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації; розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами; проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач, проведення інших публічних заходів за підтримки кандидата, партії (організації партії) – суб’єкта виборчого процесу, а також оприлюднення інформації про таку підтримку; публічні заклики голосувати за або не голосувати за кандидата, партію (організацію партії) – суб’єкта виборчого процесу або публічні оцінки їхньої діяльності; встановлення агітаційних наметів.

Вкрай важливо тримати цей напрям передвиборчої кампанії під суворим контролем. Юридична фірма Astarta надає широкий спектр фахових послуг у сфері виборчого права, зокрема – забезпечує юридичний аудит всіх запланованих агітаційних заходів, розробляє методичні рекомендації для всіх учасників виборчого процесу щодо можливих способів проведення агітації.

Наша команда готова долучитися до вашої передвиборчої кампанії на будь-якому етапі. Але радимо вам не зволікати зі зверненням до юристів. Ще до збору документів на реєстрацію ми проводимо консультування кандидатів з питань практичного застосування виборчого законодавства. Деякі потенційні ризики для клієнта набагато легше попередити, ніж потім протистояти потужному інформаційному натиску з боку опонентів.

 

Допомога клієнтам юристами нашої фірми передбачає:

  •   Комплексний аналіз безпечного та ефективного проведення агітаційної кампанії
  •   Підготовку проектів та супровід укладення договорів, необхідних для здійснення агітації
  •   Перевірку та аналіз агітаційних матеріалів та заходів, які проводять опоненти
  •   Підготовку скарг до позовів щодо порушень під час здійснення агітаційної діяльності

 

Варто пам’ятати, що діюче законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення порядку ведення агітації. Наша команда фахівців має за плечима чималий досвід супроводу передвиборчих кампаній. Ми можемо виокремити найбільш поширені помилки та зловживання осіб, які балотуються на виборні посади. Саме тому наша допомога мінімізує ризики для клієнта, а також дозволяє ефективно реагувати на порушення закону з боку опонентів.

Юридична підтримка під час здійснення агітації дасть вам змогу провести ефективну та переможну виборчу кампанію!