З юридичної точки зору поняття «оплата праці» та «заробітна плата» є тотожними, і тлумачаться як грошова винагорода, що виплачується роботодавцем працівникові за виконану роботу. Оплата праці здійснюється згідно з вимогами законодавства та на підставах трудового договору. У разі порушення роботодавцем будь-яких аспектів оплати праці (обсягів, строків, умов) працівник має право на застосування механізму державних гарантій щодо учасників трудових правовідносин.

 

Фахівці юридичної фірми Astarta готові надати весь необхідний комплекс правових послуг стосовно захисту інтересів працівника як однієї зі сторін трудового спору. За доступними цінами нами здійснюються консультації, проводиться розробка та експертиза документів, забезпечується супровід клієнтів в судових інстанціях Києва та інших міст України. Наш багаторічний досвід доводить: професійна юридична підтримка – це один з найвагоміших факторів досягнення успіхів, коли йдеться про спори щодо оплати праці та спори щодо поновлення на роботу.

 

Оплата праці - Астарта 

Загальні засади розв’язання спорів

Головні орієнтири для розв’язання подібних трудових спорів – це закон №108/95-ВР «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. та Кодекс законів про працю (КЗпП). Згідно з законодавчими положеннями, спори про оплату праці спрямовані на стягнення з власника підприємства/ установи/ організації чи іншого роботодавця не виплачених сум зарплати, включно з сумами індексації та компенсації.

 

Судовий розгляд

Згідно зі статтею 233 КЗпП, працівник має право на звернення до суду для захисту своїх порушених прав стосовно отримання оплати праці. Законодавством встановлені наступні принципи розгляду таких справ:

  1. Строки подачі позовної заяви не обмежуються.
  2. Трудові спори наразі вирішуються в порядку спрощеного провадження, тобто термін до винесення рішення не повинен перевищувати 60 днів.
  3. Сплачувати судовий збір не потрібно.

 

Ми готові надати юридичну підтримку працівникові, як на етапі підготовки до судового процесу, так і в ході розгляду справи. У вартість наших послуг за необхідності входить подача запитів для отримання від роботодавця документації (довідок про зарплату та іншої), що має бути використана як доказ в суді.

 

Адвокатська підтримка допоможе вам відстояти свою позицію у спорі з роботодавцем!